Orta Bütçeli Mama Önerileriniz Nelerdir?

cigdemcnkc

Kedi maması için 100 ₺'ye kadar bütçem var. Şimdiye kadar bonacibo 5kg mama kullandık bikaç ay idare etti bitince veterinerimizde bulunan econature mama aldım 1kg lık. Mama ayırt etmiyor ama kötü bir mama olsunda istemiyorum. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum

25 CEVAP

Cansumuezza

bu söyledikleriniz baya kötü mamalar daha kötüsü yok denebilir yedirmeyin zaten. orta fiyatlarda içeriği güzel mamalar Matisse,Sanabelle,britcare bunlara bakabilirsiniz. ama lezzet ve içerik açısından matisseyi tercih etmenizi öneririrm.

Cansumuezza

anlıyorum,hayırlı olsun tüyü kadar ömrü olsun :)

cigdemcnkc

evet %38 protein yazıyor ben içeriğine bakarken bunun iyi bişey olduğunu düşünmüştüm, demekki protein değil et oranı yazacak değil mi

cigdemcnkc

akıllı kediler felixi seçer falan reklamlardan doğru iyi diye düşündüm biliçaltıma işlemiş demekki, bu da kötü çıktı:)

Gamzessven

Nd çok güzel. Ama orta bütçeli istiyorsanız ben de matisse öneririm. Aman bonacibodan felixten whiskastan dreamsten uzak durun :)

cigdemcnkc

Bir anda böyle bir sorumluluğum oldu bu yüzden bazı detayları öğrenmeye çalışıyorum, evet matisseyi deneyeceğim teşekkürlerr

Sselin1

Zamanla öğreniyoruz ben de ilk başlarda Içerige degil yorumlara bakiyordum:) dikkat etmeniz gereken detaylar; etin kaynagını ve oranini acık olarak yazması lazım yan ürünleri, unu vs yazıyorsa uzak durun , şeker, aroma, koruyucu, vs içeren mamalaradan uzak durun. Çogu mama et degil hidrolize protein içeriyor. Evinizdeki bonacibo mamanin içindekiler kısmına bakarsanız anlarsınız. Yaş mama alırkende bunlara dikkat etin market mamalarının hepsinin içerigi boyle

cigdemcnkc

yaş mama olarak felix'i biliyorum bunu kullanıyoruz

Erlsri

Felix iyi bir yas mama markasi degil maalesef. Gimcat , N&D veya Schesir markalarina bakabilirsiniz :)

Erlsri

Evet et oranı cok onemli

Erlsri

Hahahahah Sansiniza bu da kötü çıktı :)

cigdemcnkc

ama felix purinanın değil mi? purina kötü bir marka değil diye biliyorum

Sselin1

Kuru mamanın protein orani yazmalı ama icindekiler kısmında degil analiz değerlerinde. Purina reklamı iyi yapılmış bir marka diyelim evinizde felix varsa onun da içerigine bakabilirsiniz etin oranı yazmiyordur icinde aroma şeker vs vardır.

cigdemcnkc

Anladımmm teşekkür ederim

cigdemcnkc

Analiz değerlerinde matisse kitten %36 ham protein, bonacibo kitten %38 protein yazıyor