Vücutta Sivilce Gibi Görünen Yaralar Ve Tüy Dökme

Luca2015

Luca 1,5 aylıkken evimize geldi çok kısa bir süre sonra demodex uyuzu oldu kafa, göğüs ve bacaklarındaki tüyler tamamen döküldü ve yaralar oluştu sanırım anneden kaptı. Neyse uzun uğraşlar ve daha 1,5 aylık olmasına rağmen yoğun ilaç tedavisi ile sağlığına kavuştu ve şimdi 6,5 aylık yeniden vücudunda kırmızı lekeler ve tüy dökülmesi mevcut tekrarlayan bir hastalık biliyorum. Beni sıkan nokta 2 farklı veterinere götürmeme rağmen bu durumun geçici olduğunu ve kısa sürede toparlayacağını söyleyip muayeneye bile gerek duymamaları. Bu hayvan hayatının büyük bölümünü tüylerini dökerek, kaşınıp vücudunu yara yaparak mı geçirecek ve çektiği acı bizi sürekli üzecek mi.

5 CEVAP

suzan

veterinere danışarak yaraların geçmesi için kortizonlu iğne yapabilirsiniz. cilt yaralarını ve döküntülerini geçiriyor geçmiş olsun miniğe :(

Luca2015

cevap için teşekkür ederim

umurae

hipoalerjenik mama ile besleyin mantar olabilir ketoral şampuan ile yıkayın eczaneden alabilirsiniz tabi bunları yapmadan veterinere gidin tam teşhis konulsun internetten birşey söylemek zor

Luca2015

demodex tekrarlamış yine. aşısı yapıldı en kısa sürede toparlayacak inşallah

Aybike00

Merhaba bende bu sorunları yaşıyorum ama mantar aşısı yaptılar Ne olduğunu tam anlamadan Ne yapmalıyım bi fikriniz varmı