Kedi Çenesinde Sivilce?

Yaklaşık 2 gün önce kedimin çenesinde sivilce benzeri çok küçük pembe bir kabartı ortaya çıktı. Dokunmamı istemiyordu sanırım canı yanıyordu. Veterineri aradım getireyim mi dedim ama "şimdilik ciddi bir şey yok ilerleme olursa haberleşiriz" dedi. Kedi aknesi olduğunu sanmıyorum çünkü 1 tane bile siyah nokta yok. Şimdi yavaştan kaybolmaya başladı gibi hissediyorum. Daha önceden başına gelen veya bir bilgisi olan var mı?

9 CEVAP

Ares07

Benim de aynısı olmuştu. Anında plastik kabı atıp porselen kase kullanmaya başladım. Geçti ve tekrarlamadı. Plastik kapları hemen atmanızı öneririrm

Ayse_naz_G

çok normal,hatta bunlara ''kedi aknesi'' deniliyormuş ara sıra çıkar :)

Benim kedimde benzer durum olmuştu. O dönemde biraz araştırmıştım ve sirkeli suyla dezenfekte etmenin faydalı olacağı konusunda bir kaç yazı görmüştüm. Bir kahve fincanı ılık suya iki çay kaşığı elma sirkesi koyup pamukla çenesini gün aşırı temizlemiştim ve bir süre sonra geçmişti. O günden beri ara ara yine yaparım bunu.. Kedilerde çene bölgesi bir problem olmasa da belli aralıklarla temizlenmeli diye düşünüyorum. Sİz de deneyebilirsiniz bu yöntemi..

Arthur4

Plastik mama kabı mı kullanıyorsunuz? Plastikten olduğunu duymuştum Oksijenli su falan da iyi geliyor

Teşekkür ederim, plastiklerden kurtulacağım en kısa zamanda

Çok teşekkür ederim deneyeceğim şimdi. Hiç böyle bir problem yaşayacağımızı düşünmezdim, bundan sonra çenesine de özen göstereceğim

Evet plastik kullanıyoruz o dediğinizi ben de duydum değiştireceğim en kısa zamanda

miloshy

merhaba nasıl çözdünüz aynısı bende de oldu:(

Warriorsans

Normal sanırım ama o ne tatlılık burnu ağzı 😻😻😻😻