Dış Parazit Aşısı İğne İle Yapılır Mı?

Bhrsnmz

Merhabalar kedimi aylık iç ve dış parazit aşısı için veterinere götürdüm her zaman goturdugum veterinerimiz şehir dışında olduğu için başka bir veterinere götürmek zorunda kaldım bu veteriner sadece bir iğne yaptı ve bitti dedi dış parazit için ensesine damla damlatmayacak mısın diye sordum ama bana ikisini de yaptım iç ve dış karışık yapıldı dedi şaşırdım böyle yapıldığını ilk kez orda gördüm pek ikna da olmadim araştırdım ama iki aşının bir enjektör ile yapıldığına denk gelmedim bu konuda bilgisi olan var mı ben veterinerin sadece iç parazit yaptığını düşünüyorum yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

8 CEVAP

Arthur4

Ben iyi niyetli düşünüp kediniz ev kedisi diye belki boşuna dış parazit yapmamıştir size de yaptim demiştir içiniz rahat olsun diye demek istiyorum ama sizden de dış parazit yaptım diyip ikisinin parasını aldıysa bidaha gitmeyin derim o veterinere..

Duman_1

Enseye damla olarak yapılıyor başka türlüsünü bilmiyorum valla

Dış parazit, ense damlası olarak yapılır. Başka türlüsünü hiç duymadım görmedim..

Anonymus552223

İgne olarak da yapiyorlar, ayri ayri da , ikisini karistiripta da, en azindan bana da bir seferinde oyle denmisti.

Ecerana

Benim bildiğim yavru kedilere belli kiloya ulaşmamış bağışıklığı düşük kedilere iç ve dış parazit i iğne ile yapıyorlar bnim kedime öyle yaptı bizim vet büyüdükten sonra da hap ve dmala damla ile devam ediyoruz. Ama aynı şırınga da yapılıyor mu bilmiyorum

Bhrsnmz

Teşekkürler:/

Bhrsnmz

Hayır sadece bir aşının ücretini aldı bende iyi niyet gösterme çabasındayım ama kafam karıştı dış parazit yapıldı mı emin olamıyorum şimdi kedime yaptirmali miyim bilmiyorum :/

Bhrsnmz

10 aylık kedim yavru değil bende bu zamana kadar damla olarak ensesine yaptirdim karışık ve iğne olarak yapıldığına ilk kez şahit oldum açıkçası yarın aynı veterinere gidip gerçekten yapıp yapmadığını soracağım başka bir çare yok :) cevaplarınız için de çok teşekkür ediyorum.