Yeni Bir Yavru Kedi Edineceğim Ama Beslenmesini Ne Sekilde Yapmaliyim Kuru Mama Ya Da Balik Turu ?

sbkaratas

Kuru mama verip ayrica sut ve su mu vermeliyim yoksa su koyup yas mamalardan balik turu seylerden versem daha mi iyi olur

2 CEVAP

AllyNewt

İnek sütü kedilerde laktoz yüzünden kullanmanız onun için tehlikelidir. Sütü ya laktozsuz olarak almalısınız veya kedi sütü denilen toz karışımı hazırlayıp vermelisiniz. Ya da süt yerine yoğurt veya peyniri yercih etmelisiniz. Balık iyi ayıklanmazsa yavrunun boğazına kaçacak kılçıklar yüzünden dikkatsiz kullanımını önerilmez. Kuru mamanın yanına su koyun. İsterseniz kuru mamayı yoğurtveya et/tavuk suyu ile karıştırın. Ama sıcak ortamda et/tavuk suyu bozulacağından az miktardaki mama ile karışımı yapıp hemen yemesini sağlayın. :) kolay gelsin.

sbkaratas

Tesekkur ederim sutun kotu olacagini az verilmesi gerektigini okumustum baligi ayiklarim da kuru mama da bogazina takilir diye korktum konserveler iyi mi bir sure