Kedilerim 7 Haftalık Sadece Süt İçiyorlar Başka Mama Yemiyorlar Daha Sonra Yemeye Başlarlar Mı

Mrpilli

Beslenmeleri yeterli olurmu sadece sütle

7 CEVAP

Gamzessven

Ne sütü?

Anonymus552223

7 haftaliksa, kuru bebek kedi mamasi yerler, yemezlerse islatip verin, ama eger verdiginiz inek sutuyse kesin, zararli kedilere. Yas mama falan da yerler artik

Mrpilli

Yarım yağlı süt azbişeyde sulandırıyorum ama ne kuru mama nede yaş mama yemiyorlar

Gamzessven

Hangi markanın mamasından veriyorsunuz belki kokusunu falan beğenmemişlerdir :( sulandırılmış da olsa süt verilmemeli bence de. Yoğurt falan verin bari

Sselin1

Sütle beslenmeleri kesinlikle yetersiz ve zararlı evde tavuk haşlayıp verebilirsiniz.

Mrpilli

Teşekkür ederim daha fazla bilgiye ihtiyacım var yeni besliyorum daha doğrusu yeni kedi bakıyorum

dilasirvan

Merhabalar. İnek sütü hiç faydalı değil, zorda kalmadıkça kullanılmamalı.
Öncelikle kedi süt tozları var mamaya alışana kadar onunla besleyin.
Sonra yaş mama vermeye başlayın bence, elinizle yedirin gerekirse teşvik edin. Nature, ND, Schesir tercih edilebilir yaş mamalar.
Kitten yavru mama alabilirsiniz kuru mama olarak ND iyidir. Yaş mama yemeye alışınca karıştırırsınız ikisini alışırlar.
Bir an önce beslenmelerini değiştirin lütfen hiç yeterli değil sadece süt içmesi. Herhangi bi sorunuz olursa yazabilirsiniz.