Hangi Öksürük Tehlikelidir?

Zuzumm

Köpeğim yaklaşık 3 haftadır azalan artan şiddetler arasında öksürüyor.EVime geldiğinden beri 3 kez antibiyotikte kullandım fakat daha da kalınlaşmalar oldu öksürük tonunda açıkçası korkuyorum.Bu konuda bilginiz varmı doğal bişeyler denemelimiyim?

7 CEVAP

suzan

köpekler zaten değişik öksürür =) ama eğer çiğer enfeksiyonu varsa öksürebilir. eğer götürmediyseniz bence götürün :)
GEÇMİŞ OLSUM

sirindostum

Bence hemen veterinere gösterin ciğer enfeksyonu olmuş olabilir.

Zuzumm

Teşekkür ederim görüntülere göre ve veterinerime göre kennel cough öksürüğüymüş bizim yavrununki. Peki sizce tedavisi nasıl olmalı?

Zaraki2

ciğer enfeksiyonu ise tıpkı insanlardaki gibi deirnden öksürüyorsa götür geçmiş olsun bu arada

gzmbnl

benim kızım 2.5 aylıkken kustu ve öksürük başladı. her zamanki öksürükten farklıydı bu öksürük ertesi gün hemen veterinere gittim antibiyotik tedavisi ile 2 günde ayağa kalktı. size de tavsiyem iyi bir veterinere götürmeniz ve tedaviye hemen başlamanızdır

Zuzumm

İstanbul üni veterinerlik fakültesine götürdüm , ciğerlerinin röntgeni kan tahlilleri yapıldı sonuç olarak ciğerlerinde birazcık varmış ama asıl önemli olan kennel cough öksürüğüymüş. Antibiyotik ve öksürük şurubu yazıldı en yakın zamanda tedaviye başlayacağım teşekkür ederim ilginize :)