Köpeğim Köpek Ve Kedilere Çok Havlıyor

Noctiflora

Merhaba,
9 aylık sokak köpeği ve golden retriever kırması sahibiyim. Ne zaman dışarıya çıkarsam tasmasını çıkartıp elimden kaçmaya çalışıyor ya da kaçıyor. Kaçmadığı zamanlar ise çok çekiştiriyor. Birçok kez tasma değiştirmeme rağmen durum böyle. Ayrıca normalde de köpek ve kedi gördüğü zaman çok havlıyor. Kedileri kovalıyor. Dün akşam yaşadığım olay beni çok etkiledi ve korkuttu. Elimden kurtulup bir grup sokak köpeğine havlamaya ve hırlamaya başladı. Birbirlerini kovaladılar. Yakalamaya çalıştığım zamanlar ise beni ısırdı. Ne yapabilirim? Lütfen yardımcı olun.

2 CEVAP

ilk önce gezmeye çıkaracağınız zaman çivili gezdirme tasması alın ve her çekiştirdiğin de istemedik bir şey yaptığında yüksek sesle hayır deyip tasmayı yukarı veya yana doğru birkaç defa çekin gün içerisinde evde de ona karşı baskın olun oyuncaklar önünde durmasın siz istediğiniz zaman oyun oynayın ve aynı zamanda yemediğin de önünde 15 dk fazla kalmasın köpeği cezalandırmaktan korkmayın en azından bir şey yaptığında tasmasında çekip sesiniz yükseltip hayır dedikten sonra belli bir müddet ilgilenmeyin

Cansumuezza

köpek eğitiminden anlamamda bu bal surat nedir ya :))