Arkadaşlar Kedim Hep Annemin Yatağına Dışlkısını Yapıyo Neden Olabilir

Aycanur

Kumunada gidiyo ama bilmiyorum

4 CEVAP

grsymerve

kumunu sürekli temizliyormusunuz? yada kumu nasıl bi yerde? kediniz kac aylık? dişimi erkekmi?

mpbccoa

yatağı kokluyor mu yapmadan önce,koku bırakmaya çalışıyor olabilir ve de idrarının kokusunu duyduğu için orayı tuvalet olarak benimsiyoda olabilir,benim kedim bi alana yapınca orayı temizlemezsem tekrar yapıyor

AllyNewt

çeşitli sebepler var...

  1. Yer değişlikliği kısa süre önce mi oldu? yeni ortamlarda bazen kediler protesto mahiyetinde yapar. Benim Van-Ankara kırması kızım yazlığa gittiği ilk zaman bunu yapmıştı.

  2. Kedilerde oluşan anksiyete problemleri sonucu kediler çişlerini veya kakalarını sizin yaşam alanı saydığınız yerlere yaparlar. Kıskançlık ta bir sebeptir. Evde başka kedi var mı? Ona sizlerin davranışı neler? evdeki kişilerin davranışlarında onu rahatsız edecek bir durum mu oldu?

  3. kedinin tuvaletini nerede, ve ne sıklıkla temizleniyor? Kumu kirli ise belki de yapmak istemiyor. Kedi daha önce belli cins bir kuma mı tuvalet etmeye alıştırılmıştı? Tuvalet kabının üstü kapalı mı? Bazı kediler üstü kapalı tuvaletleri sevmezler.

  4. Kedinizin herhangi bir sağlık problemi var mı? size kendisinde bir sorun olduğunu mu göstermeye çalışıyor?

  5. Kediniz kızgınlık döneminde mi? İşaretleme olayı (çiş vakalarında özellikle)

Aycanur

Hepinize teşekkürler