Kedimin Irkı Nedir?

melikegumus

Sokaktan yeni sahiplendiğim kedim herkes tarafından sarman olarak biliniyor ama bazı yerlerde bu bir ırk adı olarak geçmiyor. bu sitede bile bu nedenle tekir olarak işaretleme yaptım. Bu konuda bilgisi olan var mı? (Bu arada ırkının ne olduğu çok mühim değil,sadece öğrenmek istediğim için soruyorum. Önemli olan onları satın almamak, sahiplenmek.)

10 CEVAP

zcerenoktay

Sarman bir yavrudur bu. Aslında sokaktaki sokak hayvanı dediğimiz kedilerinin hepsi bir cinstir. Ama bizde bol olduğu için sokak hayvanı, tekir, olarak adlandırırız.

Aycanur

Sarman kedi

KorsanElvin

Sarman tekir

KorsanElvin

Sarman tekir

aycamnkse

tekir işte sarman yani

Tekir kedi diye düşünüyorum. Maşallah çok tatlı :)

melikegumus

Teşekkür ediyorum herkese.

sarman

patkam

sarman tekir

SARMAN TEKİR ÇOK TATLIII