Yavru Kediii

ayselmahfer

yavru kedi sahipleniyorum bana uzun uzun anlatacak bir insan evladı arıyorummm :)

1 CEVAP

HuriyeAysu

ilk iki gün sizden kaçacak sizden saklanacak muhtemelen gün boyu koltuğun altı vb yere girip çıkmayacak yemek yemeyebilir su içmeyebilir tuvalet eğitimi var ise kumu göstermeniz yeterli kum eğitimi yok ise kendiniz kuma koyarak eşelemesini sağlayın kumu koklatın otomatik anlayacaktır yavruluğu boyunca mama kabı hep dolu olsun suyunu günde iki kez değiştirin tozlanırz pislenirse asla içmiyorlar susuz kalmasını istemeyiz :) size kolay alışması için ve stresinin gitmesi için ödül maması yaş yama vs sıklaştırabilirsiniz kum kabını mutlaka temizleyin ilk haftalarda eve alışmak için kokusunu bırakacaktır stresten tüyü dökülebilir ki şuan tüy dökme dönemleri zaten ilk haftalar zorlu geçecek bazen bakamayacağınızı düşünebilirsiniz ama sadece sabır size dünyadaki en güzel dostluğu en güzel bağı hissettirecek ve her şeyin onun iyiliği için olmasını isteyeceksiniz veteriner kontrollerini aksatmayın ilk aşılar maliyetli olacak her hafta aşıya gideceksiniz daha sonra maliyet olmuyor endişelenmeyin ilk iç dış parazit karma aşı daha sonra kuduz daha sonrada lösemi aşısı var ve parazitleride 3 ayda bir yaptırmanız yeterli