Uzun Süredir Aşırı Tüy Dökümü

kaanoclnn

Merhaba, kedim kedim yaklaşık 8 aylık oldu. İlk zamanlarda hiçbir sorun yoktu fakat özellikle son 2-3 aydır aşırı derecede tüy döküyor. Hayvanı resmen kucağıma alamaz oldum üstüm baştan sona tüy oluyor. Mevsim geçişlerinde tüy döktüklerini duydum fakat bunun süresi hakkında bir bilgim yok. Şu an hala mevsimle alakalı mı tüy döküyor yoksa mamadan falan mı kaynaklı merak ediyorum. Pek kaliteli olmasa da şu an ProChoice kullanıyorum ve bittiğinde Matisse marka mamaya geçeceğim. Her gün olmasa da aklıma geldikçe taramaya da çalışıyorum kedimi ama hiç fark yaratmıyor aynı derecede tüy dökmeye devam ediyor. Önerebileceğiniz bir şey var mı ? Mevsim geçişiyle mi alakalı sizce tüy dökümü ?

2 CEVAP

betulylmz

büyük bir ihtimal mevsim geçişi diye düşünüyorum fakat daha fazla devam ederse bi vete danışın derim parazit yada mantar gibi şeyler yüzünden de tüy dökebiliyorlar

TugbaAytekin

Benimde kedim 7 aylik. Bende sizin gibi 2 3 aydir fazla tuy doktugunu gozlemliyorum. Mevsimden oldugunu dusunuyorum mama olarak acana kullaniyorum