Dış Parazit

HuriyeAysu

arkadaşlar dış parazit damlasını kendi uygulayan var mı her ay veterinere gitmek zor oluyo kedimide strese sokmak istemiyorum kafeste çıldırıyor :( evde uygulayan varsa marka tercihi ve nereden temin ettiğinizi öğrenelblirmiyim

6 CEVAP

Sselin1

Eğer kediniz dişarı çıkmıyorsa veya uzerinde pire vs görmediyseniz boşuna kedinize zehir sürmeye gerek yok bence. Kedilerim 3 yaşında bir kere bile uygulama gereği görmedim hiçte pirelenmediler.

Suerk

petshoplarda satılan damlalar çoğunlukla hiç işe yaramıyor. Mutlaka gidip veterinerden almanızı önereceğim.

Ecerana

Bn veterinerimizden alıp uyguluyorum sürekli veteriner e gidip kedileri strese sokmaktansa damlayı hapı alıp günü gelince uyguluyorum tarihlerini de hesap ediyoruz damlayı almaya gittiğimde karneyi de götürüyorum tarih yazıp imzalıyor

Faytekin

Bende kendim alip yapiyorum veterinerden,Stronghold yada Bayer aliyorum damlayi ikiside cok etkili,ama bu sefer Broadline diye bir marka var hem iç hem dış parazitler içinmis ve bayaa da etkiliymis, ikisi bir arada tek damla seklinde bundan almayi dusunuyorum,benim kediler surekli bahceye girip ciktiklari için ben duzenli olarak yapiyorum,ama arkadasin dedigi gibi disari cikan bir kedi degilse sizin ki,cok da șart gormuyorum bende ozellikle dış paraziti.

Ecerana

Valla Bn de yaptırma gereği duymuyordum dışarı çıkmadığı için ama nereden geldi bilmiyorum kedim pirelendi o dönem 3 haftalık Bi kedi yavrusu bulunmuş sokaktan onu bizim eve almıştık ondan da geçmiş olabilir ama hiç kedi de pire de görmedim neyse yani bi şekilde üstümüzden vs gelebilir o yüzden en azından yıl da iki kere yapılma taraftarıyım özellikle yaz mevsimin de

Anonymus552223

Hep bu şekilde yapıyoruz, ama gerektikçe. Yilda bir falan eve gecici olarak başka kedi aldıysam. En son teknovet diye bir marka kullanmisim paketi duruyor. 15 tl idi