Kedim Kuru Mama Yemiyor

faxichoguz

2 ay 6 günlük dişi tuxedo bi kedim var ben 18 gün önce sahiplendim yavruyu ben almadan önce yaş mama ve tavuk suyuyla karıştırıp ekmek vermişler. Bir türlü kuru mama yediremiyorum ne yapmam lazım yardım eder misiniz?

6 CEVAP

Gamzessven

Yaş mama çoğunlukta olacak şekilde yaş ve kuru mamayı karıştırarak verin.7-10 gün içinde tamamen kuru mamaya geçiş yapacak şekilde 2-3 günde bir içindeki yaş mama miktarını azaltın. Yavaş yavaş azaltınca fark etmeden alışıyorlar

kuru mamanın üzerine malt macunu ya da sıvı ödül maması dökerek yedirmeyi deneyin

Anonymus552223

Sevdigi tadi bulana kadar farkli mamalar deneyin

cigdemcnkc

Ben yaş mama ve kuru mamayı karıştırarak alıştırdım

faxichoguz

arkadaşlar teşekkür ederim dediklerinizi deneyeceğim :::::::)

minnoskoss_123

Bazen mamasının kalitesinden dolayı da beğenmiyorlar pimpirikler:D