Acil ! Yeni Doğan Kedi

melih35

merhabalar 1.5 ay önce sokakta baygın bitkin ölmek üzere bir dişi kedi gri (russian blue çok benziyor) bulduk ve bakımını yaptık ve toparladı fakat kedi doğum yaptı ve 4 yavrudan 3 tanesi öldü ve 1 tanesini emzirmeye başladı ona boş bir oda verdik sorum şu anne kedi ile birlikte kaç ay sonra sahiplendire bilirim anne kediyide bırakamıyorum sokakta yapamıyor bulduğum hale dönecek diye korkuyorum ne kadar zaman sonra sahiplendirmem doğru olur ? onlara yuva bulmam gerek çünkü ilgilenecek vaktimiz olmuyor

6 CEVAP

jingjing

anne kedi yavrusuna zaten tuvaleti vs öğretiyor . 2 ayık olunca sahiplendirebilirsiniz birlitke

Anonymus552223

En az iki ay emsin anne emzirirse. Annenin paraziti falan olabilir ondan zayıftır belki, ama emzirdigi için kimyasal kullanamazsınız, parazit icin bir-kac ay bekleyin

Anonymus552223

Sokağa bırakmanız gerekirse de anneyi( yetişkin kedileri istemiyorlar maalesef) belediyeye falan kisirlastirip bırakın, arada mama falan verirsiniz gordukce

jingjing

anne kedi yavrusuna zaten tuvaleti vs öğretiyor . 2 ayık olunca sahiplendirebilirsiniz birlitke

Gamzessven

Evet 2 ay emmesi gerekiyor en az. Bazen yavrular erken bırakıyor emmeyi ama siz yine de 2 ay tutun emer inşallah.

Duman_1

3 aylıkken sahiplendirmen doğru olur tabii 3 Aysan erken sütten kesilirse 2-2.5 aylıkken de sahiplendirebilrisn