Havada Uçuşan Tüyler

Anonymus915830

Kedim şu dönemde biraz fazla tüy döküyor. Düzenli olarak ev süpürsem toz alsamda hep tüylerinin havada uçtuğunu görüyorum. Havada uçan bu tüylerden nasıl kurtulurum acaba? Koltuğa oraya buraya vs konan tüyleri bir şekilde temizliyorum ama havada uçanlar için bir çözüm bulamadım maalesef

5 CEVAP

satinalmayin

Evde 8 kedim var havada uçuşan bir tek tüy bile görmedim abartıyo olabilirmisiniz bukadar çok tüy takıntınız var ise traş ettirim bence yoksa ilerde bu sebepler ayrılmanıza bahane olur diye korktum ben .

cigdemcnkc

Mevsim geçişlerinde tüy dökmü olabiliyor Çaklıtın normalde hiç dökülmezdi bikaç aydır böyleyiz. Malt macunu kullanabilirsiniz ben zoovital kullanıyorum tamamen kesmedi ama azalma oldu genelde gimcat markasını öneriyorlar.

Anonymus915830

@satinalmayin birincisi ben çok fazla kedi baktım bu baktığım ilk kedim değil baktıklarımın çoğu da uzun tüylü kedilerdi. Tüy dökümü olacağını bile bile sahipleniyorum pek tabii ki bilinçsiz değilim tüy takıntım yok tüylerle ilgili bir problemimde yok. Kedimin aynı zamanda mantar problemi olduğu için olması gerekenden daha fazla tüy döküyor. Her ne kadar temizlesemde, siz daha önce uçuşan tüy görmemiş olabilirsiniz ama maalesef bizim tüylerimiz biraz uçuyor. Belki elektrik süpürgesinden vs de kaynaklı olabilir bilemiyorum. Ayrıca bahsettiğim kedim daha 3 aylık tüylerini kestirme gibi bir durum söz konusu değil zaten kedilerimin hiçbirinin tüylerini kestirmedim gerek duymuyorum. Sırf tüy için bir yavrumu bırakacak bir hayvansever değilim sözün özü :)

Anonymus915830

@cigdemcnkc teşekkür ederim canım evet hem mevsimsel hem de mantar problemimiz olduğu için çok fazla tüy döküyoruz. Ben de gimcat kullanıyorum zaten hem multivitamin hem de malt olarak.

Gamzessven

Traş da çok iyi bir fikir değill. Şu havayı da süpüren bi süpürge vardı ondan mı alsanız acaba :D