Kedim Vahşi!!

Yaseminvera

Anket

Büyüyünce geçecektir
(11 oy)
Veterinere götür, bu bir problem
(5 oy)
Eğitmeye çalış
(8 oy)
Toplam (24 oy)

Merhaba. Kedin bir hafta sonra 6 ayını dolduracak. Evde her türlü oyuncağı tırmalama tahtası mevcut fakat o yine de ellerimizi ısırıyor kendisini sevdiririrken bile hemen ellerimize saldırıyor hayır dediğimde ise kinlenip daha çok saldırıyor. Tecrübelerinizi yazabilir misiniz ? Bu aylarda olan bir özellik mi bu?

15 CEVAP

Luckysmom

Kesinlikle normal, doğal ve sağlıklı olduğu için gayet normal bi durum. Korkulcak bişi yok. Nasıl ki sağlıklı bi çocuk enerjisini atarsa küçük yaşlarda, kedilerimiz de çocukken enerjilerini olabildiğince atıyor. Elinizi çektirirseniz yara olur siz tepki vermeyin ısırınca o kendi bıraksın yoksa çizik çizik gezersiniz benim gibi :)

"Benom kodom yopmoyo" diyenlere bakmayın, british ler falan miyavlamayı bile bilmiyo zaten bebekken üretim oldukları için maalesef.

Yaseminvera

İlginiz için çok teşekkür ederim içime su serptiniz :))

mmuratyilmazz

Ayni benim kedim

Arthur4

Benimki de ayni

Cansumuezza

şu an diş değiştirme dönemi dişleri kaşınıyor. Ayrıca en enerjik dönemleri oyun zannediyor vahşilikle alakası yok yani.

Cansumuezza

@luckysmom İlahi güldürdünüz :D

Sselin1

Hayır deyip kizarken elinizle ikaz etmeyin dediginiz gibi daha cok saldiriyorlar buyuyunce daha uysal olacaktır ama yinede egitmeye çalışın elinizi isirmaya calistiginda ısırması icin hemen baska seyler verin. Oyuncaklari yerine sizinle oynamak isteyecektir. kedi oltasıyla oynatın hem sizinle zaman gecirmis olur hem de enerjisini atar

minnoskoss_123

@satinalmayin ne yapabiliriz? Kedilerinizi hava civa olsun diye “SAHİPLENDİNİZ” galiba. Burada yazdığınıza göre.

minnoskoss_123

@Luckysmom :D Çok haklısınız.

minnoskoss_123

Kısacası evcil hayvan sahibi olmanın ne demek olduğunu sadece sokaktan, barınaktan bir dost “SAHİPLENENLER” bilir.

Gamzessven

Aynen 3-4 yaşındaki hareketli çocuklar gibi düşünün. Büyüdüğü için enerjisi fazla ve diş değiştiriyor gayet normal. Zaten onu da sevgiden yapıyorlar vahşilik olarak düşünmeyin :)

Zehrasnmz

Benimki de böyle endişelenmeyin

satinalmayin

5 kedim var hiç biri böyle değil 4 ü iran kedisi 1 i british

Leyl003

Aynı durum bizde de mevcut. Vahsilik degil bu.. bazen oyun bazen de bizle bi iletisim yöntemi..1 yaşına kadar böyle devam eder, dediler.. fırsat buldukça onunla top oynuyorum.. bi de ısırdığı anda hayır deyip -pek etkili olmuyo:))- ağzına peluş oyuncak veriyorum.. artik ne zaman isiracagini anladigimdan gardimi aliyorum..:)

minnoskoss_123

Sizinki benimkinin yanında az bile yapıyormuş.