Kaç Öğün Yemeli

Merhaba öncelikle benim terrier cinsinde daha 55 günlük köpeğim var kaç öğün ve ne kadar mama vermeliyim yardımcı olurmusunuz :)

5 CEVAP

Henüz çok ufak. Mama kabını boş bırakmayın. Acıktıkça gidip yesin

pinpos

Daha küçük olduğu için size haber vermeden etrafa yapabilir fakat daha büyüdüğü zaman düzenli olarak gezdirirseniz bunu kavrar ve rutin olarak gezdirdiğiniz saatte tuvalete gitme ihtiyacı duyar.

minnoskoss_123

Yere çöktüğünü ve etrafı kolladığını gördüğünüz zaman tuvaletini yapmaya hazırlanıyordur. Çişini yapmak için ise tek bacağını havaya kaldırıyorlar. Evde köpek pedi bulundurmanızı tavsiye ederim. Pedi yere serin ve tuvalet pozisyonunu gördüğünüz an pedine götürün. Biraz daha büyüdüğünde ve aşıları tamamlandığında dışarıda yapması gerektiğini öğretebilirsiniz.

minnoskoss_123

Maması bittikçe koyun. Daha minicikmiş:)

kakasının geldiğini nasıl anlarım peki