Kedim Saçma Şeyler Yiyor

Cyborg

Merhaba. Başlıktan da anlayacağınız üzere kedim saçma sapan şeyler yiyor. Bu bir süre önce bant ve iple başladı. Wax (saç şekillendirici olan), sabun, fiş (üzerindeki yazıları yalıyor) vs. diye artarak devam etti. Yağ buldu mu da affetmiyor ama bunu oburluğuna veriyorum. Her neyse veterinerim vitamin eksikliği olabileceğini söyleyip mama değişimi ve vitamin macunu önerdi. Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı? Siz neler yaptınız? Kedim 1 yıl 7 aylık, erkek ve kısır bu arada.

10 CEVAP

Benim kedim kek falan yiyor, obursa olur öyle şeyler :))))

Sudeckmkc

Daha önceki kedim kum ve karton gibi besin olmayan şeyleri yiyordu ve düzenli veteriner kontrollerine rağmen fark edilemeyen bir böbrek yetmezliği olduğunu son evreye gelene kadar anlamadık ve ne yazık ki oğlumu kurtaramadık. 30 tl ödeyeceğiniz idrar testi eğer böyle bir rahatsızlık varsa ilerlemesini engellemenize yardımcı olur.

Sudeckmkc

Tabi şimdiki küçük oğlum gibi haylazlıktan da yapıyor olabilir tavadaki kızartma yağını içip içip ishal olmak uzun ip yiyip poposundan ip sallana sallana gezmesi favori garipliklerinden sadece bazıları :)

Anonymus552223

Benimki duvarlari yaliyo. D vitamini falan verdim kaliteli mama kullanmaya calisiyorum, ot falan ektim ama yine de duvardan vazgecmedi

minnoskoss_123

Benimki terlik yiyor:D

minnoskoss_123

Resim açıklamasını girin

minnoskoss_123

!(http://https://sosyal.petlebi.com/u/minnoskoss_123/34161/77433 "Resim açıklamasını girin")

minnoskoss_123

@yarenaygin oburlukla ilgisi yok:) Aksine meraklılık, oyunculuk, avcılık, manyaklıktan oluyor. Sizin kediniz yemek yiyorsa bu normal. Bizim kedilerimiz biraz manyak. Eğitmendim de. Sokaktan 1 yaşındayken sahiplendim tekirimi. Zaten cins kediler haylazlığa çok meraklı değiller. Bu arada kedinize tatlı yedirmeyin. Çok sağlıksız. Duyu organlarında problem yaşayabilir.

Cyborg

Teşekkür ediyorum cevaplar için. Herkesinki tuhafmış gerçekten de. Benimkinde de var o yağ yeme, kek yeme gibi şeyler. Tabii verdiğimden değil, çalınan şeyler bunlar kaşla göz arasında. :) Ama besin olmayan şeyler olunca korktum. Bir süre vitamin kullanıp, devam ederse idrar testi isteyeyim ben de o zaman. Umarım yalnızca eksik vitamindir sorun. Tekrar teşekkürler hepinize. :)

Cyborg

Galiba bunu da oburluğuna bağlayacağım o zaman. :D