Parazit Sorunu

tuba07

iyi günler 2 yaşında dişi bir kedim var.caniverm hap kullanıyoruz fakat 1 ay sonra tekrar dışkısında canlı parazit görüyoruz bu konuyla ilgili çözüm ne olabilir?

5 CEVAP

AllyNewt

kediniz dışarı çıkıyor mu? beslenme olarak ne yapıyorsunuz? Kedinin yaşam alanında temas ettikleri nelerdir? bunları bize açıklasanız? Ayrıca belki doz yeterli değildir. Veya siz erken kesiyorsunuzdur.. Veterinerinize danışın, ama veterinerden memnun değilseniz veterinerinizi değiştirmenizi tavsiye ederim.

tuba07

hep evde hiç dışarı çıkmıyor.sadece kuru mama ile besleniyor.en son caniverm tablet 1 ay önce verilmiş veteriner hekim tarafından ve dün akşam dışkısında tekrar parazitleri gördüm.

AllyNewt

kedinizin kumunu sık sık değiştirmeniz lazım. Parazitlerin yumurtaları dışkıdan kumun içine, oradan tüylere, oradan da yalamak suretiyle gene bünyesine geçebilir.

tuba07

dediğinizi uygulayacağım çok teşekkürler

AllyNewt

Veterinere sorun, ne kadar süre ilacı kullanabileceğinizi, ona göre kumu sık sık değiştirin. Hayvanın temizliği için neler yapılabileceğini de danışın. Bir şey değil, tekrar geçmiş olsun.