İlk Kedi Sahiplenme

aresfold

Merhabalar herkese hayırlı kandiller

Bu sabah sonunda uzun yıllar hayalini kurduğum bir dostum oldu. İstanbuldan geldi araba ile 8 aylik scotfish fold erkek kısır değil.

Yaşadığım şeyleri anlatayım ve sizler bilgilerinizi paylaşın istiyorum.

1- Kum aldık kabına koyduk evde bir gezdikten sonra kabına geldi ancak 15 20 dk civari yapamadı. Kabiz olduğunu düşündüm arastirdim bir kac hayvan gruplarına yazdim. Zeytinyağı önerdiler. Verdikten sonra 3 kere yere cisini yaptı.
2- Titreme ve hirlama var sürekli

Mama önerileri vs tavsiye edeceğiniz herşeyi dinliyorum. Onu mutlu etmek tek istediğim sey

8 CEVAP

Arthur4

Merhaba, tuvalet problemi stres kaynaklıdır büyük ihtimalle tanımadığı bilmediği bi ortam ve bilmediği kokular korkuyordur, bi kaç gün hatta 1 hafta falan üzerine gitmeyin derim kumunu ve mamasini ulaşabilecegi hep görebileceği bi yere koyun veya ara ara kumuna götürün evin içini öğrensin kendisi dolaşsın dediğim gibi korktuğu için titremesi ve hirlamasi daha da korkutmayin kendi haline bırakın zamanla alışıp tuvaleti de düzene girecektir. Petlebide herkes nd öneriyor ben de nd kullanıyorum hiç bi problem yaşamadık.

Eymentalay

******* sitesine girip ordan acana orijen veya nd mamalara bakabilirsiniz benim gördüğüm en uygun fiyatlar orda. Ben acana kullanıyorum çok memnunuz tavsiye ederim

minnoskoss_123

Pahalı gelmez ise Orijen veya Acana kullanabilirsiniz mama olarak.

Gamzessven

Alışma sürecinde mamasını suyunu bulunduğu odaya koyun önce o odayı keşfetsin ve siz bu sırada onu umursamayın. O keşfettikçe odadan dışarı diğer odalara doğru keşfe devam eder sonra yanınıza gelir. Hiç çıkmıyor diye üstüne gidince alışması daha zor oluyor. Kendi haline bırakın

aresfold

Cevaplar için teşekkür ederim.

Alışma sürecinde dediğiniz gibi yaparim. Mama icin de aroma tavsiyeniz var mi ?

aresfold

Kedi kumu nasil olmali ?

Gamzessven

Ben de *********-com öneririm. Bir de ********* uygulamasını indirince ek %20 indirim var şu an orası da uygun. Acana orijen dışında ND burada genel olarak önerilen mama,kendim de kullanıyorum çok güzel tavsiye ederim. Bir de uygun mamayı bulduktan sonra 5-10-15 kgluk mamalardan almanızı tavsiye ederim. 1,5 kglar çok gereksiz pahalı. Kumu daha çok dağılsa da ince taneli öneririm kediler ince taneli daha çok seviyor. Kokusuzlar da daha sağlıklı geliyor tabi yine sizin tercihinize kalmış. Aroma olarak yavruyken balık ağır geliyor diyorlar ama çok da yavru sayılmaz 8 aylık yine küçükkenki hassaslığını atlatmış. İstediğiniz aromayı kullanabilirsiniz.

merhaba, stres kaynaklıdır. alıştığında her şey düzelir merak etmeyin, siz de stres yapmayın :)