Karma Aşı

ezgiisu

Kedimin yıllık aşılarının zamanı gelmek üzere ama aklıma bir şey takıldı
Eper kedimde corona virüsü varsa bu aşılar karma aşı vs fipe çevirir mi?

3 CEVAP

Gamzessven

Benim kedim karmanın ilk dozundan 2 hafta sonra fip oldu. Veterinere karma aşıdan mı oldu diye sorduğumda sadece 10-15 gün erken ortaya çıkmasına neden olmuştur, yine olurdu dedi. Tabi bir veteriner görüşüyle doğru sonuç alınmıyor ya da kedim karmadan sonra böyle oldu diye artık hiç karma yaptırmayalım gibi bir sonuca ulaşamayız. Bağışıklığına bağlı aslında her şey. Zaten fip de bağışıklığı düşük olduğu zaman yakalıyor kediyi. Yoksa sokak hayvanlarının %80 ninde var bu corona. Hepsinde aktifleşmiyor. Aşıdan önce imuneks gibi destekleyicilerle bağışıklığını güçlendirin hem içiniz daha rahat olur hem daha kolay atlatır. Yine de veterinerinize danışın.

Sudeckmkc

Sadece lösemi aşısında böylr bir sıkıntı var diye biliyorum

ezgiisu

Yavruyken yaptırdığımız karma aşısında hiçbir şey olmamıştı hatta veterinerimiz ateş halsizlik yapabilir demesine rağmen hiçbir sorun yaşamadık maşallah kısırlaştırma sonrası da bir sorun yaşamadık ama o zaman bu konu hakkında bilinçli değildim ve virüsün olup olmadığına bile bakılmamıştı