Her Seferinde Kusuyor

gecebeey

3 Aylıkken mera kedi maması veriyorduk Daha sonra çok yemediğini farkedip sahiplendirilmeden önceki yediği mamayı aldık (royal canın) şuan 5 aylık 1 aya yakındır bu mamayı kullanıyoruz çok severek yiyor aslında Fakat son zamanlarda mamayı yedikten sonra kustuğunu farkettim Veterinerimiz hızlı yediiği için demişti fakat dediğim gibi son günlerde kusmaları arttı ve katı kusuyor Mamasını değiştirmeli miyim? veya ne yapmalıyım?

6 CEVAP

Sudeckmkc

Bir iki gün sadece haşlanmış ızgara et, balıkla besleyip sorunun midenin kendisindeki rahatsızlıktan mı yoksa mamadan kaynaklı bir şey mi olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bazı kedilerde tahıla hatta tavuğa karşı bile alerjik reaksiyonlar gelişebiliyor

Katı kusuyor ise temizlenirken yuttuğu tuylerini kusuyor olabilir, bunun için malt macunu öneririm, sitede var. Ya da az su tükketiği için katı kusuyordur, mamasını yaş mama ile karıştırın ve daha çok su içmesini sağlayın.

Saygılar

Gamzessven

Bence mamayı değiştirin midesi sonradan bir hassaslık geliştirmiş olabilir mamaya karşı. Zaten royal canin iyi bir mama değil, kediniz haklı :D

Cansumuezza

her öğünden sonra kusuyorsa tüy değildir. evet hızlı yediklerinde hazımsızlık oluyor ve kusabiliyorlar ama her öğündede olmazki. en kısa zamanda mamanızı değiştirip bir daha gözlemleyin bir hastalıktan kaynaklanıyorsa veterinere götürürsünüz

gecebeey

peki sizce hangi mamayı tercih etmeliyim?

Cansumuezza

veterinerinerinize danıştıktan sonra hassas sindirim sistemi olan kediler için olan mamalardan kullanabilirsiniz bence.çünkü eğer gıda hassasiyetinden dolayı ise bu sorun yeni mamada bir süre sonra yine aynı sorunun çıkmayacağı garantisi yok.