Hamile Sokak Kedisi

Eymentalay

Merhaba. Yaklaşık 1 saat önce Eminönü’nde petshopların orda hamile küçük bir kedi gördüm kendini öyle bir sevdirdi ki al beni eve götür der gibi :)) bende aldım hemen veterinere götürdüm ordan da evin yolunu tuttuk şu an eve götürüyorum veteriner dış parazit damlası yaptı genel bi muayene etti sağlıklı görünüyor ve Doğuma yaklaşık 1-2 hafta falan kaldı dedi. Yalnız aklıma takılan şey evde kendi kedimle yan yana getirip getirmemem konusu. Öğrenciyim evim küçük 1+1 bu yavruyu odaya hapsetmek istemiyorum ama benim kedime hastalık bulaşma riski de varmış. Benimkinin aşıları tam ama yine veteriner risk olduğunu söyledi ama benim üzerimden de temas yoluyla bulaşabilir bulaşacak olsa her türlü bulaşır ama çok kararsızım yan yana getirip getirmemekte. Benim kedim çok uysal başka kedilerle anlaşabiliyor çok kavga edeceklerini düşünmüyorum ilk olarak alıştıracağım direk yan yana getirmeyeceğim zaten ama bu konuda tecrübesi ve fikri olanlar bana bi yardımcı olabilir mi çok kararsızım

16 CEVAP

Cansumuezza

hemen alıp eve götürmüşsünüz Allah razı olsun bir dakikada hayatı değişti resmen miniğin :)

Eymentalay

Şu an doğurmak üzere iç parazit bile yapamıyoruz kediye. Aşı ihtimali sıfır sadece dış parazit yaptı veteriner zaten yavrular sütten kesilene kadar aşı olamaz o zamana kadar da sahiplendireceğim inşallah. Evet kedime oyuncak almaya gidiyordum yeni arkadaş geldi kısmet işte :))

Cansumuezza

bu kediyi sahiplendiyseniz hemen ilk karmasını yaptırın bi kaç gün sonra birleştirirsiniz

Cansumuezza

ay hamileliğini unutmuşum bi anda alıp götürmenizin heyecanı ile :D

Anonymus552223

Evet pire ilaci bile suremwzsiniz suan. Ama bence cok onemli hastaligi olsa hamile olmazdi. Dusuk falan yapardi, az cok belli oluyo hasta kedi hal ve hareketlerinden

Eymentalay

Onu düşündüm zaten bi sandık veya karton kutu falan ayarlayıp içine havlu battaniye gibi şeyler koyacağım. Yalnız şöyle bir sorunum var kedi inanılmaz kötü kokuyor kokuyu gidermek için ne yapabilirim acil bir tavsiyesi olan var mı kediyi okşayınca elim bile kötü kokuyor dışkı kokusu geliyor kediden baya ama poposuna baktım dışkı yok vücudundan geliyor

Eymentalay

Söylediklerinizi biz de düşündük zaten zamanı gelince hepsini yapıp anneyi ve yavruları sahiplendireceğim inşallah kısmet olursa :) kedi şu an 7-8 aylık veteriner öyle dedi yavru sayılabilecek yaşta yani @Mufdin324

Eymentalay

İlk olarak eve alıştırayım biraz. Gelince odaya aldım ama hemen saklandı, korktu biraz sanırım. Birazcık altına kaçırdı temizledim hemen. Umarım hızlı alışır çok tatlı bi kedi bu kadar korkmasına rağmen seviyorum okşuyorum bir kere bile tıslamadı sinirlenmedi maşallah :))

Anonymus552223

Bi de dogurmasi icin guvende hissedecegi diger kedinizin kokusu olmayan bir köse hazirlayin. Yavrulari olunca sizin kediyi kovalar yaklastirmaz zaten. Anne kediler cok fena oluyo

Zozannn

Koku icin papatya suyu kaynatıp ılıtın ve bir bezle onu temizlemeyi deneyin

Eymentalay

Deneyeceğim @Zozannn

Muffin324

Eğer hamile ise doğurduktan sonra kısırlaştırmanızı öneririm.
Sağlık problemi ile ilgili olarak tüm aşıları olana kadar veterinerde kalabilir.
Fakat tam anlamadım kedi yavru ve hamile mi?

Suerk

İlk yıkama için Yıkanmayan kuru köpükleri önerebilirim. Onunla ovalasanız koku kalmaz temizlenir de güzel annecik. Daha hızlı bir çözüm için bebek ıslak mendillerini önerebilirim. Kendini yalasa da çok hafif olduğundan o mendiller bir zararı olacağını sanmam.

Eymentalay

Önce papatya çayıyla sonra da dalinle hazırladığım köpüklü suyla sildim kokusu azaldı biraz @Suerk

Anonymus552223

Yalniz sampuanla sildiginizde iyice durulamaniz gerekir, kendini yalarken agzina kacmasin