Kedimin Tirnaklari

Bedriyesu

Merhaba arkadaşlar ben yurtdışında yasıyorum 3 buçuk yasında siyam kedim var. Evimiz komple halıdan oluşuyor ve kedimin tırnakları kesince hep soyulup kanıyor ve hic uzamıyor. Kanaması duruyor ve hic bisey demiyor cok memnun fakat yıllardır hic doğru düzgün kedi gibi tirnaklari yok. Ev kedisi. Ne yapabilirim?

14 CEVAP

Sselin1

Asla kanama olmamalı bu zamana kadar nasıl devam ettiniz bu şekilde. nasl kesilicegini bilmiyorsaniz lutfen veterinerden yardim alin. hayvana acı çektirmeyin. "Cok memnun" derken kediniz mi siz mi anlamadim.

Cansumuezza

birde orası sinir dolu ve hassas bir yer canları nasıl acıyor tırnağı yanlış kesince gerçekten kanamasına rağmen bunca zaman böylemi kestiniz?

Umarım üç buçuk yıldır kednin pembe sinir kısmından kesmiyorsunuzdur hissettiği acıyı ve stresi düşünemiyorum. Lütfen veterinerinize kestirin. Bırakın uzasın uzunca bir süre

Eymentalay

Tırnakları kökünden mi kesiyorsunuz? Tırnağın ortasında pembe bir doku var ordan yukarısını beyaz olan tarafı kesmeniz gerekiyor kesince zaten 2-3 haftada uzuyor eskisi gibi oluyor

Cansumuezza

siz neresinden kesiyorsunuz tırnağını?

Bedriyesu

Kırmızı dokuya gelmeden önce kesiyorum. Kestikten sonra yanlardan tırnagi kendiliğinden çıkıyor ve eti gözüküyor veya kanıyor

Gamzessven

Sadece sivri ucundan ufak bir kısmını kesmelisiniz :(

Sizin kedinizin tırnakları 2 3 haftada mı uzuyor valla ben her hafta kesiyorum tırnaklarını çünkü baya uzamış oluyor.

dumanmia

Kedilerde tırnak kesimi en uçtan ufacık bir parça şeklinde olur kendi tırnağınız gibi kesmeyeceksiniz kedinin tırnaklarını

Cansumuezza

sadece ucunun sivri yerini kesseniz yeter,düzenli olarak acı çekiyor hayvan böyle.

Arthur4

Yazık günah ya valla

Kbrksz

Düzgün kesemediğiniz için çatlatıyorsunuz demekki. Ya kedi icin olan makası kullanmıyorsunuz ya da makası yanlıs tutarak kesiyorsunuz. Doğru kesilse çatlamaz ve tırnağı takılıp kanamaz. Bu arada kediler insanlar gibi acılarını belli etmezler. Sizin memnun sandiginiz sey belki onun acı cekmesine neden oluyordur

Kbrksz

Tüm burda söylenenleri doğru yapıp hala da kanıyorsa ki halıyı tırmalıyor ve takıyor diye düşünüyorum tirnaklara takılan seyler var adını bilemiyorum aklıma kötünün iyisi o geldi

GULLUKAVAK

ya allah aşkına hayvanın tınağını nasıl kesiyorsunuzda kanıyor lütfen siz kesmeyin götürün veteriner kessin kıyamam ya ben kendi kedime yakını iyi göremediğim için kıyıp kesmiyorum vete götürdüğümde ayda bir kestiriyorum lütfen yapmayın yazık günah