Kızgınlık

Sevimli07

Merhaba arkadaşlar 8.5 aylık dişi kedimi cumartesi günü kısırlaştırcaktım ama bugün ilk defa poposunu kaldırmaya başladığını farkettim 1 dakka falan yuvarlandı sonra normal haline döndü veterineri aradım durumu anlattım oda yarın getirin kısırlaştırma işini yapalım dedi çokta emin değilim yarın götürmeli miyim yoksa cumartesiye kadar beklemeli miyim ? Bilgi verirseniz çok sevinirim

6 CEVAP

gozdeyilmaz

benim bildiğim kediler kızgınlık döneminde kısırlaştırılmaz kızgınlık geçtikten 1-2 gün sonra ameliyat yapılır isterseniz doktorunuzla tekrar konuşun ama tabii tam olarak girip girmediği de önemli o acı acı miyavlaması falan başladı mı

Cansumuezza

kediler kızgınlıktada kısırlaştırılabilir. ama aceleye gerek yok bekleyin geçmesini giriyor yavaştan belliki

Faytekin

Dişi kedi kizginlik da kısırlaştırılmaz,veterineriniz neden oyle dedi onu da anlamis degilim,kizginlik donemin de hormonlari tavan yaptigi için,operasyonla alınan yumurtalik ve rahimdeki degisikligi acin izleyin internet den videolari var,kizginlik oncesi ve kizginlik esnasinda ki farkı kendiniz görün,bu riski hicbir veteriner almak istemiyor ve haklilar da,cunku hem kendisi için zor bir operasyon oluyor hem de hayvan için tehlikeli bir durum ayni zamanda,bu yuzden kizginlikda da yapilir diyen veterinerlere sasiriyorum ve guvenmiyorum,benim kedimde tam yapilacagi hafta girdi kizginliga gecene kadar bekledik ve gectikten 3 gün sonra yapti veterinerimiz,normali de budur zaten.

PsLuna

veterinerler uterusun şeklinden kızgınlıkta olup olmadığını anlayabiliyorlar. En iyisi kızgınlığa girmeden kısırlaştırmak. İyice gözlemleyin tüm hareketlerini. Benimki de yerde yuvarlanma hareketleri yapınca kızgınlığa girdi sanmıştım ama sırf oyun oynuyordu. Kızgınlık döneminde ameliyatlar daha zorlu ve tehlikeli.Eğer eminseniz kızgınlıkta olduğuna bekleyin geçsin

Sevimli07

Gözde hanım miyavlama falan yok sadece poposunu kaldırdı 1-2 defa yerde yuvarlanır gibi oldu ondan sonra normal haline döndü şuan oynayıp zıplıyor

Sevimli07

Cansu hanım kararsız kaldım o yüzden danışmak istedim bend3 bekleme taraftarıyım