Cins Kedi Çiftleştirme Ve Kısırlaştırmaönemli

dumanmia

Öncelikle ortaya uzun bir yazı çıkabilir lütfen okuyupta yardım edin bana :))
Benim 9 aylık ve henüz hiç kızgınlığı girmemiş dişi bir scottish fold cinsi kedim var şimdi diyeceksiniz neden cins kedin var çok kötü birşey
Cins kedi almak benim fikrim ve isteğine bağlı değildi zaten ilk başta annem eve kedi alma konusunda çok tereddütlüydü bana hep cins kedi alalım orayı burayı tırmalamaz ses yapmaz temiz olur tüy dökmez SAĞLIKLI olur pis olmaz sokak kedisi gibi diyordu ve ben is ehep sokaktan bir can alıp kurtarmak istiyordum ama tabiki sözüm geçmedi 2 aylıkken bu kediyi edindik şimdi ise annem çiftleştirme istiyor ama kısırlaştırma çok daha iyi barınakta ve sokakta o kadar sahiplenilmeyi bekleyen hayat varken bu cins kediler sırf güzelliğinden dolayı alınıyor hemde PARAYLA ve annemi ikna edemiyorum ne yapmalıyım???? Yani kolay ikna olmaz ama ikna olur imkansız değil ne yapayım????

12 CEVAP

Gamzessven

Annenizi nolur bir barınağa götürün. Kedilerin nasıl kuş gibi kafeslendiğini, yeni doğmuş bebeklerin annesiyle birlikte nasıl kafese sığmaya çalıştığını, içerinin havasızlığını görsün. Kakasıyla maması aynı yerde nasıl kötü durumdalar. Siz kedinizi doğurtursanız sahiplenmek isteyenler önce sizin kedilerinizi isteyecek malesef. Ve barınaktaki kediler yine telef olacak. Günah gerçekten günah. Sokak kedilerinin hakkına girmeyelim. Scottish foldlar hayat boyu eklem ağrısı çekiyor, nefes alamıyorlar genleriyle oynandığı için. Yani aslında annenizin dediği gibi SAĞLIKLI doğmuyorlar. Bizim yüzümüzden hastalıklı doğuyorlar. Bu insanlık suçuna ortak olmayın gerçekten çok ciddi bir konu. Kediyi alırken annenize engel olamamışsınız ama kısırlaştırırken lütfen engel olun :( gerekirse annenizden habersiz kısırlaştırın.

dumanmia

Şimdiden teşekkürler

Faytekin

Bence en guzeli bir Veterinerin annenize kısırlaştırılmanin önemini anlatmasi,bence bu sekilde ikna olabilir,veterinerinize onceden haber verin ve bi ara gecerken annenizle birlikte 5 dk ugrayin durumunuzu anlatip konusun.

-Asil-

Öncelikle ona "cins" ve "sokak" diye kedilerin ayrılmadığını anlatarak başlayın. Hepsi can ve farklı karakterlere sahipler satın aldığınıza ekstra özellik yüklenmiyor. Konuya gelirsek de barınaklarda ve sokaklarda zarar gören birçok hayvan olduğunu ayrıca karşılaştırmanın kediniz için sağlıklı olacağına dair bilgileri annenize aktarmalısınız. Veterinerinizden internetten bu bilgilere hikayelere ulaşabilirsiniz ayrıca doğacak olan yavruların verdiğiniz kişinin başına ne gelirse gelsin bakacağı gibi bir garantisi olmadığını ve o canların vebalinin sizde olacağını belirtin kolay gelsin

Cansumuezza

orayı burayı tırmalamaz,ses yapma,temiz olur bir köşede oturur keşke bu şekilde düşünen insanlar avmye gidip peluş bir kedi alsa tam tarife uygun .

dumanmia

Hepinize teşekkür ederim çünkü hepsini bir bir uygulayacağım :)

ilkeyildiz

Benim babam sırf doğaya müdahale olduğunu düşündüğü için izin vermiyordu üstelik cins falan değil kedimizi gayet sokaktan sahiplenmiştik onu dinlenmedim ameliyatı oldu ilk gün narkozun etkisinden kedimiz sarhoş gibi gezindigi için de baya laf yedim hatta. Lakin şimdi tarlamızın kenarında yavrulayan köpeğin ve yavrularının halini görünce(yuvanladırmaya çalıştığım) ne kadar iyi bir karar verdiğimizi o da anladı kulağa nasıl geliyor bilmiyorum ama dinlemeyin onu bir gün ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayacaktır!

Gamzessven

*çiftleştirmesine engel olun

Gamzessven

https://www.instagram.com/p/BwgYuLdp0bh/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=mh0qxuqopjkh
Lütfen izleyin. Hayat boyu böyle yaşamak zorundalar sırf insanoğlu tipini beğensin, evde sessiz sakin olsun diye. Buna hakkımız yok.

Cansumuezza

yukarıdaki arkadaşın attığı linki izleyin annenize izlettirin böyle kalıtımsal hastalıklı hayvanların cins adı altında alınması çoğaltılması yazıktır günahtır nasıl böyle bir vebale giriyor insanlar aklım almıyor alamıyor

minnoskoss_123

Annenizi bir barınağa götürebilirsiniz. Yada işini para için yapmayan bir veterinere gidin. Bu arada lütfen annenize sokak-cins ayrımını anlatın. Aralarında hiçbir fark yok. :)

ilkeyildiz

Benim babam sırf doğaya müdahale olduğunu düşündüğü için izin vermiyordu üstelik cins falan değil kedimizi gayet sokaktan sahiplenmiştik onu dinlenmedim ameliyatı oldu ilk gün narkozun etkisinden kedimiz sarhoş gibi gezindigi için de baya laf yedim hatta. Lakin şimdi tarlamızın kenarında yavrulayan köpeğin ve yavrularının halini görünce(yuvanladırmaya çalıştığım) ne kadar iyi bir karar verdiğimizi o da anladı kulağa nasıl geliyor bilmiyorum ama dinlemeyin onu bir gün ne kadar doğru bir karar verdiğinizi anlayacaktır!