Kedilerde Kızgınlığı Girme Yaşı

dumanmia

Benim bildiğim kediler 6-7 aydan sonra kızgınlığa girermiş düzenli olarak benim kedim 9 aylık oldu fakat şimdiye kadar hiç kızgınlığa girmedi yani kızgınlığa girince miyavlaması ve arka ayaklarını kaldırıp ön ayakları üstüne durması gibi belirtiler yapması lazım değilmi? Benim kedime arada Bi geliyorlar böyle halıdan halıya kendini sürüklüyor göz bebeği büyüyor falan biz hep girecek işte şim olacak falan diyoruz ama hepsi bu :/

10 CEVAP

dumanmia

Tamam teşekkürler

dumanmia

Kısırlaştıracağım fakat ilk kızgınlığı geçince yapmak istiyorum çünkü yaşı kısırlaştırmak için uygun :)

Merak etmeyin her kedi aynı değil 1 yaşında da başlayabilir bir buçukta da

minnoskoss_123

Yaşı yok. Bunu yaşayarak öğreneceksiniz:)

ilkeyildiz

inanmayacaksınız ama benim kedim beş buçuk aylıkken kızgınlığa girdi veteriner de belli olmaz demişti! Kısırlaştırmak isterseniz bir yaşını geçmiş tam zamanı çiftleştirmek istiyorsanız da bekleyin altı ay içinde mutlaka girecektir

satinalmayin

kısırlaştırmasını yapabilirsiniz şuan.Ayrıca kızgınlığa girerse miyavlar çok belli olur benim bir kedim13 aylık daha ergenliğe girmedi.

dumanmia

Hmm tamam teşekkürler :)))

Ahsenbb

Kızgınlığa girmeden kısırlaştırın bence sonra bağışıklık sistemlerini gerçekten zedeleniyor benimki 3 kere kızgınlığa girdi sonrasında kısırlaştırdım.Mantar enfeksiyonu ortaya çıkmıştı kızgınlıktan sonra.Ve yemek yemiyorlar.Onada sizede sıkıntı yani.

nao

Benim kedim de 6 aylıkken kızgınlığa girmişti ve görseniz daha minicikti. Bu durum kediden kediye değişiyor, tıpkı insanlardaki gibi. Kimisi 9 yaşında ergenliğe giriyor kimisi 15 yaşında.

nao

@Ahsenbb ben de bilakis ilk kızgınlığı atlattıktan sonra kısırlaştırma yapmanın daha sağlıklı olduğunu biliyorum. Hatta veterinerim de öyle demişti.