Dün Eve Getirdiğim Hamile Kedi

Eymentalay

Merhaba dün bir konu açmıştım sokakta doğurmak üzere olan hamile bir kedi bulup eve aldım diye okuyanlar bilir. Kediyi aldım evde kendi odama aldım kendi kedimle bir araya getirmiyorum. Dünden beri kedi tuvaletini yapmadı bir iki saat öncesine kadar yemek ve su da yiyip içmemişti ben burnunun dibine sokunca yiyip içmeye başladı çok korkuyor ama sürekli etrafımda dolaşıp kendini sevdirmeye çalışıyor aynı zamanda. Tuvaletini yapmaması normal mi? Bir de sürekli ya kum kabının içine girip saklanıyor ya da kapağı olmayan dolabıma girip saklanıyor görseldeki gibi, tuvaleti gelince kuma yapacak mı yapmayacak mı emin değilim ne yapmalıyım böyle bir durumla daha önce karşılaşan oldu mu?

22 CEVAP

Anonymus552223

Kutusunu daha yuksek yere koyun bakalim onunu de baska seyle kapatin, ya da koltuk arkasi falan, fotodaki hali biraz acikta sanki

Eymentalay

Ev 1+1 salonda kendi kedim duruyor hamile kediyi kendi odama aldım oda küçük bir yatak bir dolap var kutuyu koyacak yüksek bir yer yok odada maalesef. Benim kediyle alıştırayım mı diye düşünüyorum evin tamamını kullanabilse çok güzel olacak ama çekiniyorum hamile kedi iyice korkacak strese girecek diye @epiglottis

Anonymus552223

Alismaz zaten, bebekler dogunca onu yaklastirmaz kendine, en iyisi ayri tutmak, evinizin kucuk olmasi kotu olmus, bir odayi hamile kediye ayirabilme imkaniniz yok. Her kedi ayni olmaz belki ama benim eve aldigim kedi kendi kedimi kovaliyordu surekli, yavrularinin oldugu odaya bile sokmuyordu

PsLuna

Kumuna girip yatması pek iyi bir şey değil. Güvende hissettiği için yapıyordur ama orda doğurmaya kalkarsa kötü. Elinizle bi patisini yumuşakça tutup kumunu eşeletin. Bi kaç kere tekrarlayın bunu birlikte kumun ne için olduğunu tam olarak kavrasın

Eymentalay

Bir kaç defa yaptım fayda etmedi maalesef inatçı biraz @PsLuna

Gamzessven

O zaman kumu boşaltıp orayı doğum için hazırlayın... kumla doluyken oraya doğurması cidden kötü olur

Eymentalay

Doğuma 1-2 hafta var daha o zamana kadar bir çaresini bulacağım