Dün Eve Getirdiğim Hamile Kedi

Eymentalay

Merhaba dün bir konu açmıştım sokakta doğurmak üzere olan hamile bir kedi bulup eve aldım diye okuyanlar bilir. Kediyi aldım evde kendi odama aldım kendi kedimle bir araya getirmiyorum. Dünden beri kedi tuvaletini yapmadı bir iki saat öncesine kadar yemek ve su da yiyip içmemişti ben burnunun dibine sokunca yiyip içmeye başladı çok korkuyor ama sürekli etrafımda dolaşıp kendini sevdirmeye çalışıyor aynı zamanda. Tuvaletini yapmaması normal mi? Bir de sürekli ya kum kabının içine girip saklanıyor ya da kapağı olmayan dolabıma girip saklanıyor görseldeki gibi, tuvaleti gelince kuma yapacak mı yapmayacak mı emin değilim ne yapmalıyım böyle bir durumla daha önce karşılaşan oldu mu?

22 CEVAP

Gamzessven

Bence doğum için yer arıyor o. Dolabınıza girmek istemesi falan o yüzden. Dolabınıza veya kuytu bir yere girmesine izin verin belki kendini rahat hissedince yapar.

pinarcaya

Bence de dogum icin yer ariyor. Ben de sizin gibi yeni dogum yapmis anne ve 3 yavrusunu evime aldim bi sureligine. Kedi tuvaletini direk kuma yapiyor korkmayin. Hatta bebeler de kuma yapmaya basladi :)

Gamzessven

Ayy çok iyi yapmışsınız ama sanırım o takmış dolaba. Kendi seçtiği yeri istiyor. Dolaba izin verebilseniz ne iyi olur. Ya da kapalı tuvaletin altını açık tuvalet olarak kullanın, kapatan üst kısmını da kulübe olarak kullanın içine battaniye falan. Sokak kedisi belki direkt kapalı tuvaleti benimseyememiş olabilir

dumanmia

Yani sen kuma götür dene diyeceğim de korkuyormuş ked bilemiyorum

pinarcaya

Ona bi kutu bulup kediyi icine koyun bence. Tuvette dogum yapacak yoksa.

Eymentalay

Zaten izin veriyorum hatta büyük bir karton kutu bulup içine battaniye koyup onu da odaya koydum belki ona girer diye, karanlık yerleri seviyorlarmış ama kutuya koyduğum gibi kaçıyor yine tuvalete veya dolaba giriyor. Odada gayet rahat ama halen yapmadı ortalığa yapar diye korkuyorum biraz açıkçası @Gamzessven

Gamzessven

O odaya alışamamışken evin diğer bölümlerini açmak ne kadar doğru bilemedim bir de başka bir kediyle karşılaşacak

Eymentalay

2-3 ay idare edeceğim sanırım şimdilik yan yana getirmeme kararı aldım yavrular doğduktan sonra duruma göre bakacağım ne yapacağıma

Eymentalay

Bu arada eklemeyi unuttum dün yatağın altına kendini zorla sokup orda sıkışmıştı sığamıyordu sonra ben yatağı kaldırıp çıkarınca korkudan biraz altına kaçırdı

minnoskoss_123

Burnunu çok hafifçe kuma sürtün belki oraya yapması gerektiğini anlar. Ama maalesef çok bileğim yok.

minnoskoss_123

Düzeltme: Bileğim değil bileğim olacaktı. Apple’ın otomatik düzeltmesi:D

Eymentalay

Dolaba şimdilik izin veriyorum ama dolapta tuvalette Doğum için uygun değil dolabın önü açık olduğu için ben evde yokken Doğum yaparsa yavrular ordan düşebilir. Kutuya öyle ya da böyle alıştırmam gerekiyor yemekle falanda kandıramıyorum diğer kediler gibi değil hiç bir şekilde yemiyor. Tavuk kaynattım suyuyla beraber verdim koklayıp bıraktı ben ağzına sürüp yaklaştırmasam yemiyor hiç bir şekilde

Anonymus552223

Cok normal yeni bir ortamda strese girmesi ve kabiz olmasi. Dolap icine o yaptiginiz kutuyu koyun isterseniz. Kumu da dolabin yanina koyun simdilik. Ve oraya sizin kediniz girmesin. Diger yerlerde sizin kedinizin kokusu olabilir oyuzden dolabi sevmistir

Gamzessven

Kefir içirebilir misiniz hazımsızlığını alsa biraz

Eymentalay

Aslında dediğinizin tam aksine benim kedim o dolabın içinde çok yatardı kokusu baya bi sinmiş olmalı, dolabın yanında tuvaletin sığacağı bir yer yok maalesef. Ayrıca da kutu dolaba sığacak kadar ufak değil o dediğiniz de olamaz maalesef @epiglottis kefir yok hazırda ama yoğurt almıştım biraz daha eve alışınca vereceğim şu an yemiyor hiç birşey @Gamzessven