Kedim Kaşıyarak Kulağını Kanattı Ve Her Gün Devam Ediyor?

Bilgeylmz

Kedimde bir problem var. Kulağını bir gün kaşıyarak kanattı ve nokta kadar bir şeydi. Sonra bu günden güne daha fazla kaşımaya başladı ve kulağından boynuna kadar indi yarası. Veterinere de gittim, mantar ekimi yapıldı ama mantar değil. Kaşıyınca çok kızıyorum, farklı bir odaya gidip orda kaşımaya devam ediyor. Maması NDkuzulu yabanmersinli. Mamasını da vitaminini de eksik etmiyorum ama içim gidiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Veteriner genetik olabilir dedi. Babasında da aynı durum var. Boyunluk taktım 2 gün, sonra bir baktım bu her yerine dolanmış, boğulacaktı. Ben de artık korkuyorum boyunluk da takamıyorum.

22 CEVAP

bizde de aynı durum var hemde kulağının hemen önündeki beyaz zeminde. birgün fena kanattı yüzünden aşağıya sızdı kan .Vet mantar değil dedi . alerjiye benziyor dedi eczane yapımı bir ilaç verdi kortizonlu sanırım. bir iki gün sürdük yok kaşIdı yine sonra iğne vurdu bu kaşıntıyı yüzde 80 azaltır dedi. bu arada kulak içine de baktı tertemiz dedi. Yara bizde de büyüdü bende nd kitten tavuklu narlı kullanıyorum . şu anda baticonla kuruttuk kaşıntıda azaldı umarım geçer içi gidiyor insanın . Ama mama konusunda benimde sorunum var kitten mamaların hepsi tavuklu değiştirsem de tavuklu değil de başka mama istiyorum .

Zeynepsusam

Acaba nasıl aştınız bu sorunu şuan benim kedim Susamda da aynı durum var veterinere gittik mantar değil dedi kendi yaptığı bir kremi ve temizleyici sprey verdi. Yarası aynı şekilde boynunda ve kanatıyor kaşıyarak ya da yalıyor sürekli... Vet huni takmıştı ama tam yaraya denk geliyordu ve kaşımasını önlemiyordu. Biz çıkarttık. Boynunu pamuklu bezle sarıyoruz kanatmasın diye... Çok merak ettim sizin minik iyileşti mi?

Kedi_annesi

Merhabalar BilgeYlmz bizim de aynı problemimiz var ve kedilerimiz aynı cins. Aynı boyun bölgesini kanattı ve tüyleri döküldü. Baticon surdum . Yarın doktora gideceğiz. Göz kısmının üzerinde de sivilce var. Sürekli kendini kaşıyor ve yalıyor. Biz de yıllardır ND kullanıyoruz ama gecen yaz da aynı sorunu yaşamıştık. Umarım cocuklarimiz iyilesir

MayaMom

Benim siyam cinsi kızımda da durum aynı maalesef. Neredeyse 2 ay olacak bu kulak kaşıntısının geçmemesi. 2 farklı vet gördü hiçbir sorun yok sadece krem kullanın mama yapıyorsa onu değiştirelim dendi. Ama yok. Tam iyileşirsen tekrar kaşıyor ve kanatıyor. Neler neler yaptım ama en son ayağının bir bölümünü bandajla küçük bi sardım. En azından boyunluktan daha iyi diye düşünüyorum 🤨

Coconutbey

Nd mama yüzünden olabilir benim kedim de kaşınıyordu bu mamayı yiyince bence mamayı değiştirin ve başka bir veterinere daha gösterin mutlaka geçmiş olsun

Ben de tavuklu olmayan yavru maması araştırmıştım. Hills’in balıklı yavru mamasını buldum. Ayrıca acana ve orijenin balıklı mamaları yavruya da veriliyor. Taneleri de yavrunun yiyebileceği kadar küçük.

KedicikUzum

Nd kullandığınız için olabilir belki mamayı değiştirmeyi deneyin bir de. Gerçi neredeyse bitti demişsiniz bitince yeni bir mamaya geçin protein oranı daha düşuk olsun bir de yukarıda belirtmişler maması tavuklu ise alerji yapmış olabilir. Balıklı mama bulmaya çalışın bu konuda pek bilgim yok ama acana iyi ama yavru kedi için var mı bilmiyorum. Çok üzüldüm yavrucuga çok da kötü olmuş boynu :(