Kedim kaşıyarak kulağını kanattı ve her gün devam ediyor?

Bilgeylmz
Bilgeylmz

12661 Puan

Kedimde bir problem var. Kulağını bir gün kaşıyarak kanattı ve nokta kadar bir şeydi. Sonra bu günden güne daha fazla kaşımaya başladı ve kulağından boynuna kadar indi yarası. Veterinere de gittim, mantar ekimi yapıldı ama mantar değil. Kaşıyınca çok kızıyorum, farklı bir odaya gidip orda kaşımaya devam ediyor. Maması NDkuzulu yabanmersinli. Mamasını da vitaminini de eksik etmiyorum ama içim gidiyor. Ne yapacağımı bilmiyorum. Veteriner genetik olabilir dedi. Babasında da aynı durum var. Boyunluk taktım 2 gün, sonra bir baktım bu her yerine dolanmış, boğulacaktı. Ben de artık korkuyorum boyunluk da takamıyorum.10 CEVAP

nao
nao

711

Ah benim güzel yavrum kıyamam ben ona ya. Keşke bilgim olsa da yardımcı olabilsem çok üzüldüm. En azından başlık yukarı çıksın.


Sselin1
Sselin1

12387

Mamasini buzlukta dondurduktan sonra vermeyi deneyin mama akarı ile ilgili bir durum ise faydalı olabilir.


Faytekin
Faytekin

10274

Baska bir veterinere daha gosterin mutlaka bence,hatta kapsamli bi has tane falan varsa oraya goturun,hem boyunlugu da takar onlar guzel bi sekilde.


epiglottis
epiglottis

119990

Kizmayin, stres yapmasin daha cok. Belki psikolojik olabilir. Evde hoslanmadigi seyler var mi dikkat edin bakalim


Gamzessven
Gamzessven

16200

Bence de başka bir veterinere daha götürmelisiniz. Maalesef tek seferde anlayamıyorlar böyle kompleks durumları. Bizi de haberdar edin çok üzüldüm :(


justwerelax
justwerelax

280

Nd bizim kızdada aynısına sebep olmuştu. Mama kötü bir mama değil fakat protein yüksek olduğu için bazı kedilerde kaşıntıya sebep oluyor buda bu durumu ortaya çıkarıyor.


Brit Care Sunny kullanıyoruz uzun süredir. Yaraları düzeldi ve bir daha oluşmadı.


Eczaneden baticon alın biraz sürün kuruduktan sonra üstünede Beklazon krem kullanın 3-4 gün içersinde kesecektir kaşıntıyı ve yara iyileşmeye başlayacaktır.


Acilen mamayı değiştirin. Bizimkide çok seviyordu fakat bu durum sevmesinden daha önemli..


satinalmayin
satinalmayin

9532

mama içindeki bir şeye alerjisi olabilir yada vitamin içindeki ayrıca mantar başlangıcı gibi bişr şeyde olabilir kesinlikle ihmal etmeyin yayılır


dumanmia
dumanmia

954

Başka bir vet. E daha götürün hemen çok kötü olmuş yazık :///


Bilgeylmz
Bilgeylmz

12661

Ankara veterinerlik fakültesine gittimiştim. Ankaranın en kapsamlı veterineri diye biliyorum. Ama sadece kremle iyileşebileceğini söyledi. Her gün düzenli olarak kremini sürdüm. Ama hani yara iyileşirken kaşınır ya, o da iyileştikçe kavlatıyor. Maması bitecek birkaç haftaya. Değiştireyim mi? Acana ya geçebilirim.


Sselin1
Sselin1

12387

Maması bitene kadar Dedigim sistemi uygulayın. Kedimin hic gecmeyen kasintisina ve yaralarina çözüm oldu. Suan büyük ölçude gecti uygulamaya baslayali bir ay oldu. Kesin bir çözüm saglamazsa kuru mamayı tamamiyle birakacagim ozaman gececegine eminim zaten. Acana mama alabilirsiniz protein orani dusuk. Ama n&d düşük tahilli kullaniyorsaniz protein oranlari ayni sayılır bir fark olmaz yani. Belki icerik degisikligi iyi gelebilir ama.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 212 Görüntüleme
  • 10 Cevap
  • 1 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 13534 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR