Kedi Kuyruğunun Ellenmesi

dumanmia

Benim uzun zamandır merak ettiğim bir şey var kediler kuyruğuna dokunulmaısnı neden sevmiyor?
Yani orada çok sinir var ve canlarını yanıyor yoksa gıdıklanma veya tik gibi bişey mi yani rahatsız olma durumu mu?

13 CEVAP

dumanmia

Benim kedi çok huysuz karnını sevmez tırnak kesmeyi sevmez partisinin ellenmesini sevmez kuyruğu heleki hiç sevmez sadece kafa varsa yoksa kafa :DD

dumanmia

Bende bıyıklar dengeyi sağlar diye biliyorum :D

lokum_british

Her kedi aynı değil, bizim kızların kuyruğunu göbeğini istediğin kadar sev bişey yapmazlar. Karakterine göre değişiyor. Püsür patisine asla dokundurmazken, Lokum kucağıma oturup tırnak kestiriyor. Özgür ruhlu canlılar. :)

Ecerana

Bıyıklar denge kurmaları için değil karanlıkta herhangi bir yere çarpmamaları için var. Kuyruklarına ise neden dokundurtmadıklarını bilmiyorum. Bi fikrim yok

Tugce66

Sanırım bizimklerin huyunda suyunda var bu dokununca bi ses tonu var dumandada çıkıyormu bu ton, ben bazen sırf bu sesini duymak için özellikle dokunuyorum sinir oluyo:)

dumanmia

???

dumanmia

Kimse bilmiyor mu cidden :DD

Muffin324

Kuyruklar kedilerin dengesidir kuyruklarına el sürünce veya okşayınca dengeleri bozulur ve bunda rahatsızlık duyarlar diye biliyorum:)

minnoskoss_123

Bıyıklar asıl denge kurmalarını sağlıyor Ela:D

minnoskoss_123

Evet hatta bıyıklar ile ilgili bir metin okumuştum bulursam atarım:)

minnoskoss_123

Bıyıklar ile ilgili olanı bulamadım instagramdaydı:(

minnoskoss_123

Evet huy meselesi. Nazlı karnını sevdirmeye bayılırdı mesela:) Bizi bırakıp gitmeden önce:(((