Yaş Mama

Toriri

Kedime ne sıklıkla yaş mama vermeliyim

6 CEVAP

Cansumuezza

sağlıklı bir yaş mama ise her gün bile vermeniz kötü değil iyi olur. haftada bir falan vermek aksine yararlı değil zararlıdır

Cansumuezza

çoook haklısın selin

Toriri

neden haftada 1 vermek zararlı dediniz?

Cansumuezza

burdan okuyup detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz genel olarak yaş mamalara bir önyargı var ama bir doktorun sözü vardı adını hatırlayamıyorum " en kötü yaş mama en iyi kuru mamadan iyidir " diye :)

Sselin1

En yalin olarak her gün kuru gıda tükettiginizi düşünün ve vucüdunuzun yeterli sivi almadiğını. Bu sekilde beslenmek sizce zararli degil mi ? Yaş mamayı veya ev mamasini zararli bulanlar var sadece mantıgımızı kullansak bile yeter kuru mama olmadan önce bu hayvanlar nasıl besleniyorlardı ? Ben kedilerime her gun yaş mama veriyorum bir zararını görmedim. Kedileri eve alip varlik icinde yokluk yasatiyoruz emin olun çogu kedi kuru mamayı mecburiyetten yiyor. Ve kuru mamaya bagli olarak böbrek ve idrar yollari problemi yasiyor. Kedinizi seviyorsaniz arastirip mantikli olani bulacaginiza eminim