Kızgınlık

Kedim ilk kızgınlığına 3 hafta önce girdi. Ama şimdi yeniden kızgınlık belirtisi gösteriyor. Bu kadar sürede tekrarlanması doğal mı? Şu an 8 aylık kedim bu arada

5 CEVAP

Bhrsnmz

1 yaşına girmesini hiç beklemenize gerek yok bende dişi kedimi 9 aylıkken kısırlaştırdım yaşla o kadar alakası yok 6 aylık olunca yapılıyor zaten hiç kızışmadan kısırlaştırma ameliyatını yapan veterinerler bile var ama önemli olan tabi ki en az bir kez kızıştıktan sonra yapılması bence siz kızışması geçtikten sonra yaptırın çünkü her kızışma da psikolojik olarak çöküntüye ugruyorlar

1 yaşına girmesini bekliyorum kısırlaştırma için

gozdeyilmaz

çok doğal bizim neredeyse bir hafta arayla tekrar girmişti bence 1 yaşını beklemenize gerek yok eğer ki sağlık durumu uygunsa kilosu 3 ve fazlasıysa kısırlaştırabilirsiniz tekrar tekrar kızgınlığa girmek onları ççok yoruyor biz tüy dökmesini bile önleyebilmek için mama değişikliği yapmak zorunda kaldık bu dönemde çok stresli oluyorlar daha az yemek yiyip daha az uyuyorlar bence bir düşünün

minnoskoss_123

Evet doğal. Açıkçası ben kızgınlığı atlattıktan sonra kedinizi kısırkaştırın.

Cansumuezza

çiftleşmediği sürece her hafta bile girebilir ve bu hastalıkları beraberinde getiriyor kısırlaştırın en kısa zamanda