Kedi Maması Alırken 10 Kg Vs 1,5 Kg Mamalar

Arslan00

Merhaba
Kedime mama alırken 10 KG lik paket alırsam aylık 50 lira tasarruf etmiş olacağım ve uzun süre kullancağım
Fakat 1.5 kg lik paketler halinde alırsam ayda 2 adet almam gerekecek ortalama ama taze taze paketi açmış olacağım
Sizce hangi yolu izlemeliyim.
Öneriniz düşünceniz nedir Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

4 CEVAP

smgbkrccc

10 kiloluk alıp kiloluk şekillerde buzdolabı poşetlerinin ya da kavanozların içine koyup sıkıca kapatırsanız daha çok tasarruf edersiniz, ben öyle yapıyordum şimdi 2 kg 2 kg alıyorum ama her ay sipariş et gelmesini bekle falan çok zor oluyor, bir de ha bitti ha bitecek derdi var, hep ay sonunda paramın ve kredi kartımın limiti bittiği zamana denk geliyor mama bitişi de bir hayli strese giriyorum. Bu ay başında çuvalla alıp rahat edeceğim en iyisi.

Bir kavonoz ayırın, küçük boylarda olsun haftalık mamasını koyacağın şekilde yani. Oraya koyun her hafta oradan mamasını yenilersiniz, daha kolaylık oluyor.
10 kiloyu da 1 kilo 1 kilo şeklinde buzdolabı poşetlerine koyup ağzını sıkıca bağlayın. 9 kiloyu büyük bir poşetin içine koyup Onur’a sıkıca bağlayın. (Bu sadece artı koruma için yapmak zorunda değilsin.)
Hep bir kilodan haftalık şekilde kavonoza koy, geri kalanı kapalı tut hep. Manalar bu şekilde hiç bayatlamıyor.

Arthur4

Ben simgenin dediği gibi yaptım buzdolabı posetlerine bolusturdum eşit olacak şekilde iyice sıktım ağızlarını da onları da bidonlara kuydum ağızlarını kapatırken strec filmi kapağına sardım onu da sikica kapattım üzerine bi de bantladim :D hiç hava almıyor cikarttigimda da kıtır kıtır hala taze durumda oluyo

https://i.hizliresim.com/r5r2y1.jpg

minnoskoss_123

Ben açıkçası 10Kg alınmasından yanayım. Maması 1Kg’lik olunca hemen bitiyor. Hem sürekli almanız gerekiyor hemde daha maliyetli oluyor aylık toplam.

Cansumuezza

eskiden bende öyle düşünüyordum ama bir fark olmuyor. zaten koca paketi ayırmadan her seferinde içinden alıp verirseniz bayatlar. böleceksiniz. ben 20 günde bir 110 liraya alıyordum mamayı 1.5 kg 10 kg paketin315 liraya aldım. bu gözardı edilemez bir fark bence hele siz 1 ayda 2 paket alıyormuşsunuz.