Kedim Epilepsi Krizine Girdi

mmuratyilmazz

bir kaç gündür artan seyirmeler tuhaf davranışlar sonucunda kriz geçirdi. 3 ay önce ilk kez olmuş ve defalarca tekrar etmişti veterinerler fip teşhisi koydu daha sonra corona pozitif olduğu anlaşıldı. doktoru aradım şimdi. sabah epilepsi ilacı yazacakmış. getireyim kedimi dedim ama tekrar etmez gerek yok dedi. benzer sorunu yaşayan arkadaşlardan tavsiye almak isterim

6 CEVAP

mmuratyilmazz

Basina bu tarz şeyler gelebilecek arkadaşlara yardımcı olmasi için son durumu yaziyorum. Yüksek seviye corona varsa epilepsi nedeni olarak bu goruluyor tomografi sonucunda beyinde sivi birikimi var. Vücut virusle savaşırken ciddi anlamda atesleniyor bu da hayati tehlikelerden birisi. Kefimde diğer taraftan tansiyon benzeri bir kan basıncı mevcut. Tedavide feline interferon, antibiyotik, serum, epilepsi baskilayici, mide koruyucu ates düşürücü kullaniliyor. Kedimin eski durumuna dönmesi beklenmiyor ancak nispeten uzun ve nispeten sağlıklı bir yaşam surmesi hedefleniyor

mmuratyilmazz

Veteriner epilepsi ilaci ve kortizon yapti krizi eve geldikten iki saat sonra yine başladı. Basi soluna dogru istemsiz sürekli kayıyor veterineri aradim 1 saate gecer dedi benzer durum yaşayan arkadaşlar yazsin acilen

Anonymus552223

Geçmis olsun, fib ve corona hakkinda bu sayfadaki eski konulardan ulasabilirsiniz, bir suru sey yazilmis bir baslik vardi.

mmuratyilmazz

Güncelleme yapmak baska arkadaşlara faydalı olacaktır.
Kedim polisitemi nedeniyle epilepsi krizleri geciriyormus. Hidrosefali nedeni de buymus. Bu hastalığın kesin tedavisi yok. İlaçlar ve diğer tedavi seçenekleri ile hastalık kontrol altında tutulmaya çalışılıyor

LadyAndCat

Acil şifalar Murat Bey,
size ve bu küçük canlıya.

Teşekkür ederiz bilgilendirici yazınız için