Ferrum Şurup Kullanımı??

Gamzessven

Arkadaşlar kedim uzun sayılabilecek süredir kum yiyor. Denemediğimiz standart olan olmayan vitamin kalmadı. Her yolu denedik ama yok. Veterinerim ısrarla demir eksikliğinden olmadığını, demirin eksik olup olmadığını anlamak için yapılan kan sayımının da kolay olmadığını söyledi ve davranış bozukluğundan kaynaklandığını düşünüyor. Ama ben öyle düşünmüyorum evet küçükken ağır hastalık geçirdi biraz şımarık bir kedi ama bizi çok seviyor ve evde üstüne titriyoruz,ilgileniyoruz. Vetmate uygulamasından veterinere sordum günlük 0.5 cc ferrum verelim dedi. İçeriğine baktım çok da şekerli bir şurup. Kullanan var mı? Yararını gördünüz mü? Kedisi kum yiyenler nasıl geçirdiniz artık korkuyorum midesine bağırsağına bir şey olacak diye.

14 CEVAP

mmuratyilmazz

kedimin kum yemeyi abarttigi haftadan sonra epilepsi kriziyle gece veterinere götürdüm bir dunya test kedimde sorunlar vs. Son bir haftadir yine abartti ve bu gece yine epilepsi kriziyle veterinere götürdüm su an saatlerdir sol tarafina dogru sürekli yöneliyor ayakta duramıyor. Sebep sonuç ilişkisi var mıdır bilmem ama kum yeme ciddi bir konu

zuhall

Tetkik yaptirmadan daha fazla ek destek vermeyin. Demirin eksik oldugunu anlamak da zor birsey degil bir kan testine bakar. Nerede yapildigini buyuk hastaneleri vs arayarak sorabilirsiniz.

Cansumuezza

ilk olarak veterinerinizi değiştirin bence.

Gamzessven

Ek destekleri bağışıklığı düşük olduğu için zaten vermek zorundayız. Yani kum yemese de destek sağlayacağız ama çeşidini değiştirdik acaba bu işe yarar mı diye. Demir konusu riskli geliyor fazlası da kötü diye biliyorum çünkü. Biraz internetten de baktım ileri tetkit gerekiyor diyor tam kan sayımı için :( normal kan alımıyla yapılan testte demir eksikliğinin sebep olabileceği düşük değere bakıyorlar,demiri direkt göremiyorlar yani öyle anladım yanlış mı anladım

Gamzessven

Evet ciddi bir konu ve geçsin diye uğraşıyoruz ama geçmiyor. Davranış bozukluğuysa nasıl vazgeçecek çok zor :(

Sselin1

Çam peleti kullunmayi denediniz mi ben kullanmıyorum ama kullanan arkadaşlar varsa memnun mu degil mi bilgi verir belki. Kum yemesinin onune bi sekilde gecmek lazim cunku

Anonymus552223

Kum kullanmasaniz bir sure? Kucuk parcaciklar halinde gazete ve kumas kirpigi koyun kum yerine, eskiden kum bittiginde oyle yapiyordum. Gecici bir cozum gerci ama belki unutur

Dilosh123

Gamze hanım kedinizin durumu nasıl oldu bizde ferrum damla kullanıyoruz. şeker yerine hafif bir tadlandırıcı var içinde. Merak ettim düzelme kaydettinizmi?

Gamzessven

Çam peleti kullandım onu da yemeye çalıştı ve hiç sevmedi hiç girmiyordu tutuyordu tuvaletini. Hatta yazmamışım bazen tezgahın üstündeki ters konmuş tencerelerin altını yalıyor, ütüyü yalıyor. Hep metal şeyler bilmiyorım demirle alakalı mı ama demiri düşündürüyor

Gamzessven

Veterinere çok söyledim ama onlarla alakası yok dedi. Ağır hastalıkları tedavi eden iyi bir veteriner ama demire hiç yönelmedi söylememe rağmen. Ne yapacağımı şaşırdım

Gamzessven

Veterinerimden memnunum çok zorlu tedaviler ameliyatlar yapıyor, gayet de bilgili. Sürekli başka proflarla da iletişim halinde. Akciğer ödemi atmaya çalıştığımızda insan doktorlarıyla bile görüşmüştü torakosentez için. İnternette kum yeme yazınca demir eksikliği çıkar ama kanıtlanmış bir bilgi değil dedi. Şimdiki vetimi bulana kadar 5 vet değiştirdim zaten biraz güvenmesem asla gitmem bu kadar da dinlemem sözünü. Genelde burada anlatılam veterinerler gibi değil yani.

İthal vitaminler de işe yaramayınca demir konusu tekrar aklıma geldi sadece.
Öğrenmek istediğim ferrum kullanıp da kum yemesi kesilen kedi var mı?

Gamzessven

Evet onu da duydum da zaten tuvaletinden soğudu şimdi onunla iyice soğur diye korkuyorum. Kızgınlıktan dolayı zaten işiyor onu alışkanlık yapabilir. (Kısırlaştırma için yaşını bekliyoruz 1 ayımız kaldı)

mmuratyilmazz

Bugün yine sordum Benim veterinerim ağrısı oldugu icin olabilir dedi

edaural

Kedilerde bçbrek yetmezliği nedeni ile demir eksikliği yaşanabiliyomuş kum yemesi normal bi şey değil biz de yaşayarak öğrendik bencede veterinerinizi değiştirin check up kan ultrason her şey 20 dk içerisinde yapılıp sonucunu hemen öğrenebiliyosunuz