Yavru Köpeğim Sürekli Ağlıyor ? Çözüm Nedir ?

Frtsln

Arkadaşlar , 3 aylık bir köpek sahiplendim , ona evin içinde bir alan yaptım , yatak tuvalet pedi ve mamasının olduğu . Ancak sürekli ağlıyor , tuvalete dahi gitsem beni görmediği her saniye ağlıyor . Gece uyurkende ağlıyor . Hiç yalnız bırakamıyoruz , apartmandan atacaklar neredeyse ? Ne yapmalıyız yardım lütfen ?

2 CEVAP

ulasckan

zaman ilerledikçe geçiyor o ağlama. yanında ayrılma süresini uzun tutma. yavaş yavaş arttır. uyuduğunda falan bırak tek başına. alışır zamanla

Ayse_naz_G

Neredeyse bütün yavru köpekler annelerinden ani bir şekilde ayrıldıkları için ağlar. Bu nedenle, ağlayan bir yavru köpeği sakinleştirmek için yapabileceğiniz en iyi şey ona annesinin yokluğunu hissettirmemektir.

İlk birkaç gece boyunca, yavru köpeğinize güven vermek için ona annesinin kokusunun olduğu bir giysi veya örtü vermek etkili bir yöntem olacaktır. Annesinin nerede olduğunu bilmediğimiz durumlar da olduğu için bunu yapmak her zaman mümkün değildir. Fakat eğer yapabiliyorsak, oldukça etkili bir yöntemdir.

Bir diğer yöntem ise yavru köpeğinizin yatağının altına veya yanına saniyelerin sesi duyulabilen bir saat koymaktır. Yavru köpek saatin sesini annesinin kalp atışlarıyla ilişkilendirecektir. Bu sayede ikiniz de güzel bir gece uykusu çekebilirsiniz.