Tecrubesız Anne

guineapigela

Sokakta besledigim bi can. Dogum yapti. 1yavru. 20 dk oturup onu izledi hicbisey yapmadi gobek d bile duruyodu. Baska yere tasidi ama yine hicbisi.yaomadi. yarim saat sonra bitame daha dogurdu onu temizledi. Korkak bi kedi. Benden rahatsiz olmasin diye orayi terkettim. Artik yarin bakicam yavru yasiyormu diye. Dogurdugu alan bi bahce. Halka acik. Cok kedi kopek girip yemek yiyor. Insallah yasiyordur.Neden boyle yapmis olabilir??. Buarada ilk dogumu. Ve yavruya hic bi sekilde ellenmedi. Cevaplari bekliyorum

7 CEVAP

Marocan123

zaten çoğu kedilerin yavruları bakamadıklarında ölüyo :( Bu yavru inşallah sabaha şağ çıkmıştır dualarım onun üzerinde:(:(

minnoskoss_123

Çok üzüldüm çok geçmiş olsun;(

minnoskoss_123

Benim sahipleneceğim yeni doğan kedinin de annesi ilgilenmedi. Sür emzirmedi. Ne kadar yavruları beslesek veterinere sıksık götürsek de melek oldular:(

sebnemgzm

belki başka hayvanlar dokunmuştur kediler farklı koku aldıklarında yavru üzerinde ölüm pahasına terk ediyorlar keşke daha korunaklı bir yerde doğum yapmış olsaydı yada dokunmadan bişeyle güvenilir bi yere taşısaydınız anneyle beraber

guineapigela

Merhabalar sabah geldim baktim biraktigimiz gibi bulduk. Ama yasiyordu. Aldim. Bi sut anne buldum. Ama maalesef.. okadar sure o gobegiyle durmus hava da etki etti sanirim. Hayatini kaybetti.. diger yavrular ortalikta yok. Umarim onlar yasiyodur..,

pinarcaya

Bizim bahcede anne kedi 4 yavru dogurdu. 2 sini aldi 2 sini almadi. Hatta ben olu sanmistim. Bir baktik ki yasiyorlar. Alip 4 gun kadar biz besledik. Sonra anne kedinin yanina koyup denedim alacak mi diye. Aldi. Kediyi yavrulari uzaklasamayacak sekilde guzel bir kutuya koyun. Yavrularini yanina koyup deneyin. Yoksa yasamalari ya da saglikli yasamalari cok zor.

Anonymus552223

Eger hastalarsa falan bakmiyorlar bazen. Annesi varsa, cok da karismamak lazim. Cunku eve alsaniz da bu kadar kucuk yavrulari yasatmak cok zor.