Kedim Çok Şişmanladı

denizkapan_

kedim sürekli aç mutfağa girsem 2 gün aç kalmış gibi bağırıyor oysaki 10 dk önce yemiş oluyor hep aç bende kıyamıyordum veriyordum bir ara sonra çok kilo almaya başladı korkuyorum nasıl kaç öğün beslemem gerek

5 CEVAP

aycamnkse

ya kac kere uyari yapmam gerekiyor.yapmayin.kedileri sismanlatmaya calismayin sisman gibi gorunen kediler var.mesela iran kedileri onlaro sahiplenin ozaman.sizde neden veriyorsunuz o kadar cok yemek.yapmayin lutfen gunde iki ogun vermelisiniz .haftada iki kere ilikli kemik bir kerede odul maksatli yas mama verilebilir.ogunlerini azaltin ve cabubak bir veterinere gosterin kedinizi.lutfen bundan sonra daha dikkatli olun.

patkam

kedinin şişmanı güzeldir.....fakat sağlık konusu olunca orada dur emek lazım..amma nasıl? bende merak ettim şimdi

Aycanur

O kediyi nasıl şişmanlattın lütfen banada söyle

KorsanElvin

Aslında bürden fazla nedeni var biri mamasından dolayı olabilir belkide parazit olabilir ama ona fazla yemek vermeyin sabah bi avuç öğlen bi avuç akşam bir avuç yeter düzelmezse bi veterinere danışın

suzan

kedilerin mutfağa girip bağırması normal tipik bir kedi davranışı. aç olduğundan değil aç gözlülüğünden dolayı :)) siz yine de öğün zamanında verin. her bağırdığında değil...