N & D Mama Koku Sorunu

batinaydogan1

Merhabalar sonunda Proplan'dan N&D mamaya geçiş yaptım. N&D Pumpkin Ringa Balıklı, Bal Kabaklı ve Portakallı Tahılsız mama aldım. Fakat kokusu biraz ağır geldi bana. Şöyle ki mamanın kokusu odanın içinde dahi çok etkili olmamakla birlikte hafif hissedilir derecede. Konuyla ilgili benzer tecrübesi olan var mı.? N&D diğer çeşitlerinde de aynı problem var mı acaba.? Ya da diğer ihtimal kalitesiz ve yapay etli bir mamadan kaliteli ve gerçek et içeren bir mamaya geçtiğimiz için kokması normal olabilir mi.?

12 CEVAP

Ahsenbb

Evet kötü kokuyor ama alışıyorsunuz havalandırırsanız odayı çok hissetmiyorsunuz.Bütün n&d ürünleri kötü kokuyor.Ve ben balıklı mamada gerçekten balık kokusunu alıyorum.Bu benim için rahatlatıcı artık bu yönden bakıyorum:)

Sselin1

Icinde bolca balık oldugu icin boyle kokmasi normal balıgin zaten kokusu agirdir. kuzulu mamasi bukadar cok kokmuyor mesela. Ben mamalarini mutfaga koydugum icin pek sorun etmiyorum

Anonymus552223

Evet cok kotu kokuyor, kapali hava almayan kaplara koyacaksiniz, tabaga da yiyecegi kadar koyun hemen bitsin tabakta kalmasin

Gamzessven

Aslında ağır koku kişiden kişiye değişir ama ben tavuklu kullanıyorum ağır gelmiyor kokusu. Kuzulu tavukludan biraz daha ağır gelmişti. Balıklıyı bilmiyorum hiç kullanmadım

MissClouseau

Markadan değil balıktan olsa gerek. Aynı markanın yaban domuzlu olanının numunesi gelmişti. Onun içinde de hafif balık var ama rahatsız edici bir koku yoktu.

Çok fazla tecrübeyle konuşamayacağım açıkçası ama şu ana kadarki deneyimlerime göre en az kokulu kuru ve yaş mamalar hep tavuklu ya da hindili olanlar.

Bende bir gün sanabelle aldım kokusundan kusuyorum az daha afedersiniz, bütün mamalar böyle sanırım birde ev küçükse koku yayılıyor

Cansumuezza

Tamamen kaliteyle alakalı biz kuzulu almıştık siz birde onun kokusunu görün :) şuan tavuklu narlı kullanıyoruz oda baya keskin kokuyor ama balıklı ve kuzulu gibi ağır değil tabii

Infernus

Kedilerin yemek seçimlerinde tercih ettikleri ilk şey koku. Tat daha sonra geliyor. Yiyorsa, yemek için yöneliyorsa sorun yok. Bozuk, çürük gibi durumlar hariç.

batinaydogan1

Cevaplar için teşekkürler. Koku kalitedense sorun yok katlanacağız :)

batinaydogan1

Ayrıca belirtmişim zaten çok ağır değil koku hafif derecede hissedebiliyorsunuz

Demetcinar

Merhaba, iki kedim oldugu için ndnin fiyatları yüksek oldugundan proplandan matisse ye geçtim. Onunda kokusu agırdı. Fuarda farmina yetkililerine sordum. Farminanın bütün ürünlerinde nd de dahil gercek et fazla oldugundan digerine kıyasıya koku almanız çok normal dediler. Diger mamaların içinde et oranı düşük oldugundan kullanırken koku rahatsız etmez ama ne yada matisse ye geçtiğinizde bu farkı görürsünüz dediler. Bizzat kendilerine sordum

batinaydogan1

@demetcinar çok teşekkür ederim :)