Kedimi Kısırlaştırmak İstiyorum

kittycat

Dişi kedim ilk kez kızgınlık dönemi geçirdi ve onu kısırlaştırmak istiyorum özel vetlerde çok pahalı olduğu için belediyenin rehabilitasyon merkezinde yaptırmak istiyorum daha önce bu şekilde kedisini kısırlaştıran varsa yardımcı olabilir mi?

16 CEVAP

suzan

evet bende belediyede kısırlaştırdım :) ama o zamanlar kapının önünde bakıyordum bedava yaptırdım şimdi eve aldım kedimi. nerede oturuyorsunuz? ve kediniz kaç aylık?
bu bilgileri verirseniz daha kolay yardımcı olurum :)

kittycat

Sorumu yanıtladığınız içinde ayrıca teşekkür ederim :)
(İlk defa soru soruyorum)

suzan

ben kedimi 6 yaşındayken veterinerime danışarak kısırlaştırdım. geç kalmamışsınız yani :)

suzan

geçmiyor çünkü olmuyor

suzan

yani eskisi gibi hiç fark etmiyorsunuz :)

suzan

kısır kedi mamasına başlamalısınız kilo almaması için
yardımcı olabildiysem ne iyi :)) bir de unutmadan ameliyattan sonra 24 saat boyunca taşıma kafesi ya da neyin içindeyse ondan çıkarmayın ve yemek yemesi için zorlamayın

suzan

kendisine zarar veriyor narkozun etkisi ile zıplamaya ve kafasını kaldırıp tekrar koymaya başlıyor

suzan

tabi sor :)

suzan

pardon görmemişim :(

kittycat

İstanbul başakşehir de oturuyorum.kedim 10 aylık sizce geç mi kaldım kısırlaştırmak için?

KorsanElvin

Bence kediniz bir kere doğurmadan kısırlaştırmayın sizde düşünün onun annelik hakkını elinden alıyorsunuz günaha giriyorsunuz bi kere yavruladıktan sonra kısırlaştırın

kittycat

Haklısınız ama birkez doğum yapan kedilerin kısırlaştırılması sağlık sorunlarına yol açıyor ve kısırlaştırılsa bile kızgınlık dönemi ve çiftleşme isteği oluyor. Çiftleşmek isteyipte çiftleşemeyince çok acı çekiyor yemeden içmeden kesiliyor yıpranıyor hayvan ben kızgınlık dönemine girmesini istemiyorum.

kittycat

Aslında en doğrusu 5-6 aylıkken kısırlaştırmakmış hiç çiftleşme isteği oluşmadan kısırlaştırılırsa çok daha kolay geçermiş ameliyat ve sonrasında daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir kedimiz olurmuş.

kittycat

Teşekkür ederim bunu duyduğuma sevindim içim rahatladı gerçekten. Bu arada kısırlaştırdıktan sonra kızgınlık dönemi nasıl geçiyor ?

kittycat

Niçin pusetinin içinde bekletıyoruz ki?