Kızgınlık

Sevdakkus

Kedim kızgınlıkta mama yemiyor çok ağır geçiriyor sürekli poposunu kaldırıyor fakat eş bulana kadar ne yapmam lazım yardım edet misiniz

12 CEVAP

Sselin1

Alışma durumu kediden kediye degisiyor baska kedilere alışkın degilse daha zor olur. Benim fikrim ciftlestirmeden kisirlastirmanizdan yana
Kediniz genetik rahatsizligi olan bir cins cunku. dogacak yavrularin sagliksiz olma ihtimali var. Ama yine de ciftlestirmek istiyorsaniz saglikli bir cins olan tekir kediyle ciftlestirin riski en aza indirmis olursunuz.

minnoskoss_123

Çiftleştirdiysen sonra tekrar kızgınlığa girecek biliyorsunuz değil mi?

Sselin1

Bu surecte mama yememesi istahsiz olmasi normal ama siz ciftlestirdikten sonra da ayni sey olmaya devam edecek. Bi kere ciftlesnce bir sene rahat etmeyeceksiniz yani. Ayrica ciftlestirmek icin bulacaginiz kediye bir anda alışmayacak gordugu gibi ciftlesmeyecek bu da ayri bi problem.ama sanirim siz bi kere yavrulatip sonra kısırlaştırmayı düşünyorsunuz.

minnoskoss_123

Scottish Fold cinsi kedilerin doğuştan gelen acı çektirici bir eklem hastalığı var. Kedinizi çiftleştirerek yavrulara eziyet çektirmeyin.

Sevdakkus

Çiftleştirmedim

minnoskoss_123

Düzeltme: Çiftleştirirseniz olacaktı. Apple’ların otomatik düzeltmesi var da:d

minnoskoss_123

Ayrıca Scottish Fold cinsi kedilerin doğuştan gelen acı çektirici bir eklem hastalığı var. Kedinizi çiftleştirerek yavrulara eziyet çektirmeyin.

Sevdakkus

Eş bulmaya çalışıyorum da fakat bu süreçte mama yememesi normal mi

minnoskoss_123

Benimki hapur hupur yiyordu sonra kısırlaştırıldı.

Sevdakkus

EVet yavrularını da sırf kızımdan hatıra kalsın diye istiyorum. Zaten hiç birini sahiplendiremem hepsi bende kalacak. Sonra da kısırlaştıracam. Erkek kediye kaç günde alışır ki yani kaç gün sonra çiftleşir

Eymentalay

Öncelikle bulacağınız erkek kedi sizin kedinizle yaş ve kilo olarak yakın olursa daha iyi olur. Sizin kedi dişi olduğu için erkek kedi bulursanız evde misafir edin ve kediniz kızgınlıktan çıkmadan önce hemen erkek bulmalısınız kızgınlıktan çıkınca yanına yaklaştırmaz erkeği ben erkek kediyi getirdiğimde şans eseri benimki kızgınlıktan çıktı. Eğer sizin kediniz veya bulacağınız erkek kedi çok hırçın değilse 2-3 gün içinde alışıp çiftleşiyorlar ama hemen ilk günden yan yana getirmemeniz lazım bir iki gün alışma süreleri var 1 hafta içinde çiftleşme olup bitiyor toplamda

minnoskoss_123

Bence kısırlaştırmalısınız.