Tavşanım Durup Dururken Koşup Kendini Bir Yerlere Çarpıyor Neden Olabilir?

nurbagci

2 aylık Hollanda lop tavşanım onu korkutacak hiçbir ses olmadığı halde durup dururken oradan oraya çok hızlı koşuyor ve kendini kapıya, duvara, ya da başka bir yere düşene kadar çarpıyor. Düştüğünde bir süre kalkamıyor, titriyor, canı çok yanıyor gözlerini kapatıyor ve bazen de bağırıyor. Sonra yavaş yavaş ayağa kalkıyor. Başlarda bize çok alışkındı ama her düştüğünde daha çok içine kapanıyor, kendine çok fazla dokundurmuyor. Onu rahatsız edecek hiçbir şey olmadığı halde bir anda bunu yapıyor. Bunu neden yapıyor olabilir?

6 CEVAP

Cansumuezza

görmesinde bir sorun varmı?

nurbagci

Hayır hiçbir sorun yok. Bir anda bu hareketi yapıyor korkmuş gibi hızını alamayıp çarpıyor

mmuratyilmazz

Nörolojik sorunları olabilir

Ayse_naz_G

psikolojik bir sorunu olabilir mutlaka bir etken onu rahatsız ediyordur.

nurbagci

Belirtilere göre epilepsi olma ihtimali var tavşanlarda epilepsi tedavisi hakkında bilginiz var mı en azından ilaçlarlarla bu ataklar engellenebilir mi?

Rumo_fiko

Eğer veterinere götürürsebiz engellenebilir. Burdaki insanların %99u hayvan sahibi veteriner değil. İçinizi rahatlatmak için insanlardan medet ummayın sorumluluğunu aldığınız hayvanï veterinere götürün