Kangal Bakmak

aurorawolf

Öncelikle herkese merhaba. Hayatım boyunca köpek istiyordum fakat ailem hiç sıcak bakmıyordu. Yani, bazıları gibi sırf havalı gözükeyim diye petshoptan 5 bin liraya köpek alıp sonra büyüyünce barınağa bırakmak için değil de barınaktan istiyordum. Yaklaşık bir hafta önce yakın bir akrabama köpek istediğimi söyleyince tamam alalım dedi. Mutluluktan 3 gün boyuca durup durup ağlamıştım. Şimdi geleceğim asıl soruya. Biz aslen Sivas/ Kangal ilçesindeniz ve haliyle yakınım da kangal alacakmış bu 1 ay içerisinde. Ne kadar istesem de bu kararını değiştiremedim, yani benim için köpek olması yeterli ama hayvan biraz büyük olacağı için bakmam zor olur gibi geliyor. 16 yaşındayım ve kızım, bu kangal büyüyünce onu zaptedebilir miyim?

4 CEVAP

gozdeyilmaz

nasıl yetiştirilirse öyle gider aslında o yüzden yavru halinde olması gerek ama bana kalırsa 16 yaş biraz erken sanki çünkü her ne kadar kolay gibi gözükse de hayvan bakmak masraflı oluyor aşısı maması derken birçok gideri oluyor eğer ki ailen sıcak bakmıyorsa daha sonraları maddi olarak sorun yaşayabilirsin

aurorawolf

Maddi olarak bir sıkıntı olmayacak sadece köpek büyüyünce saldırganlaşır mı ya da zaptetmesi güçleşir mi diye merak ettim :) yine de fikriniz için teşekkür ederim

kubilay2019

kangallar bildiğim kadarıyla apartmanlara hiç uygun değiller eviniz bahçeliyse fazla sorun olmaz

Cansumuezza

Kangallar koruma içgüdüsü taşıyan hayvanlardır ne sahibine nede o kadar savunmasız hayvan bulunan bir sürüye zarar vermezler. küçüklükten alıp siz yetiştirir niz hele bence hiç endişe etmemelisiniz. bizim burdada bir abinin kangalı var insan kadar neredeyse boyu :) ama okadar akıllı ve asilki..kimseye hırladığını bile görmedim. ama yinede hayvan bu onlarında karakterleri ayrı ayrı 16 yaşta küçük iyi düşünün derim. gezdirmeye falan tek çıkacaksınız sonuçta.