Kedim Kızgınlık Döneminde

berfinkyaa

Kedim yaklaşık 1 haftadır geceleri miyavliyor kızgınlık döneminde bu uzun sürermi geceleri uyutmaz oldu

26 CEVAP

suzan

tabii ki her kedide işe yaramaz ama buz tavsiye ettiğim kişiler memnun kaldı...
(çok sık uygulamayın yumurtalıklarını üşütebilir ama iki günde bir yapılırsa sorun çıkmaz)

kedi_sever123

bir kedi sahipleniyorum sahibesi bence kısırlaştırın diyor zice ? kedi kısırlaşınca hırçınlaşır mı ?

berfinkyaa

Kısırlastirinca daha sinirli ve agresif olan kediler var ben daha kısırlastirmadim beklicem birazdaha zaten kızgınlık dönemide gecti

canimkedim

Benim kedimd3 kizginlik doneminde yemek yemiyor yârdim edinnn

suzan

kediler tam tersine kısırlaştırılınca çooook sakin olur ve kilo alır bunun için de kısır kedi mamaları var yani kilo almamaları için.
canim kedim: buz yöntemini kullanıp deneyebilirsin ve eğer kullanmıyorsan ıslak mama dene (hayır diyen kedi görmedim :)))

ceviktesla

Bende buzu öneriyorum, bir çok kedi sahibi arkadaşım var bayağı rahatlatıyor. Çok sıcak ortamda fazla tutmayın birde, hırçınlaşabilir.

sirindostum

Tamamen geçmesini istiyorsanız ya çiftleştireceksiniz ya da kısırlaştıracaksınız . Başka türlü dişiyse yumurtalıklarında kist oluşabilir ve bu da ölüme yol açabilir . Buz sürme yöntemi sadece bir sürelüğüne işe yarar . Kısırlaştırmanız çok iyi olacaktır.

zzAr

bilmediğiniz şeyleri yapmayın.

sirindostum

Ben kedimin arkasına buz sürdüm geçti ama buz sürdükten bir süre sonra yeniden başlayabilir .

ruzgar1122

bir sure sonra geçer ama biraz uzunda surebilir

ceriic

Ne kadar buzla gecistirmeye calıssanız da bu etkili olmaz. Kısırlaştırmanız gerekiyor. Kısırlaştırılmış kedilerin ömürleri uzun olur. Eğer hayvan kısır değilse ve çiftleşmesse kanser olurlar. Kanser olmasın diye de çiftlestirmeyin yavrular harab olmasın.