Kedimin Tüyleri Uzamıyor

gozdecoskn

Merhaba,
Bir kedi sahiplendim exotic shorthair fakat iyi bakılmamış aşıları yapılmamış sevilmemiş vb. Aldığımda traş edilmişti ama tüyleri uzunlu kısalıydı. (bir bölge up uzun, diğer bölge sanki yeni kesilmiş.) şimdi tüm aşıları tamamladık güzel bir mamamız var. Ama bu tüyler uzar mı

6 CEVAP

gozdecoskn

merhabalar,

Kedim aniden tüylenmeye başladı.
Ne faydalı oldu bilmiyorum. Ama belki aynı sorunu yaşayanlar varsa aşağıdaki adımları izledim.

Hergün bir kaç kez tüylü tüysüz demedim taradım ki kan akışı olsun, gözenekler hava alsın
Mutamin Somon yağı içirdim (günde 2 pompa)
Mamasını Acana Pasifica yaptım, tahıl vermedim (Acana Pacifica Balıklı Tahılsız Kedi Maması 1,8kg) daha önce proplan et ve hills tavuk yiyordu.
Sahiplenmiş olduğum için aşıları tam değildi hepsini tamamlattım
Günde 5-10 tane Gimcat Nutripockets Kedi Otlu Multivitamin Kedi ödül maması verdim.

Şuan gözle görülür uzama ve tüylenme var.

Eğer tüylerin kökleri yerinde duruyorsa uzar ancak yaz aylarına girdiğimiz için uzama süresi farklılık gösterebilir veya olması gerekenden biraz daha kısa uzayabilir. Vücudu kendini toparladıktan sonra, psikolojisi düzeldikten sonra tahminimce uzaması da artar :)

gozdecoskn

Merhaba,
Uzayan yerler uzamaya devam etti. Veterinerler tekrar bunalıma girmesin diye traş önermiyor.
Ama uzatmayan yerler hala aynı

GammaLamina

Çok güzel yapmışsınız. Ben de kenara not alıyorum yazdıklarınızı.

Gozdetemizel

Kediler sicakliga gore tuy uzatir dedi veterinerimiz.bizimkinin tuyleri kisacikti 1 ay Turkiyeye geldik kisin baya uzadi.sanirim sizinki de yazin okdr cok uzamayabilir

Faytekin

Normal uzunluguna gelmesi bir kac ay sürer,ama anlattiginiz gibi uzunlu kısalı yamuk ve sekilsiz kesildiyse tekrar bi trașdan gecirin düzeltmeleri yapilsin derim,guzel ve düzgün bir sekilde uzasin.