Kedim Tuvaletini Dışarı Yapıyor

hilalnurcl
hilalnurcl

718 Puan

Gölge 4 aylık şuana kadar hep kumuna yapıyordu, 2-3 gündür kumunun yanına yapıyor, bazen canı isterse kuma yapıyor, kumu her zamanki kumu 4 aydır kullandığımız kum, günde 2-3 kere de temizliyorum kumunu. Yaptığı yere tekrar yapmasın diye sirkeli su, kolonya herşeyle sildim, ama yine de yapıyor. Neden böyle yapıyor olabilir?


9 CEVAP

suzan
suzan

2762

tamam geçmiş olsun ikinize de :)


suzan
suzan

2762

allynewt ben cevap vereyim :) kedi geldiğinden beri aynı kummuş ve tuvalet de değişmemiş günde 2-3 kere temizliyormuş kumu da =) sanırım bir sağlık sorunu var ama bilgiler benim işime yaradı teşekkürler :)


suzan
suzan

2762

aynı sorun bende de vardı ama artık yapmıyorlar. neden bilmiyorum. jackson galaxy (dünyanın en iyi kedi uzmanı) kedilerin bacaklarında sorun olduğu için kuma giremediklerini söylemişti. yani kireçlenme gibi bir sorun olabilir gölge'de. bir baktırmanızda fayda var. hem check-up yapılmış olur :) bu arada gölge miydi? öyle kalmış aklımda :)


AllyNewt
AllyNewt

2396

çeşitli sebepler var...  1. Yer değişlikliği kısa süre önce mi oldu? yeni ortamlarda bazen kediler protesto mahiyetinde yapar.

  2. Kedilerde oluşan anksiyete problemleri sonucu kediler çişlerini veya kakalarını sizin yaşam alanı saydığınız yerlere yaparlar. Kıskançlık ta bir sebeptir. Evde başka kedi var mı? Ona sizlerin davranışı neler? evdeki kişilerin davranışlarında onu rahatsız edecek bir durum mu oldu?

  3. kedinin tuvaletini nerede, ve ne sıklıkla temizleniyor? Kumu kirli ise belki de yapmak istemiyor. Kedi daha önce belli cins bir kuma mı tuvalet etmeye alıştırılmıştı? Tuvalet kabının üstü kapalı mı? Bazı kediler üstü kapalı tuvaletleri sevmezler. Kaba ulaşımında sorun yaşıyor mu? Boyu yetmiyor gibi...

  4. Kedinizin herhangi bir sağlık problemi var mı? size kendisinde bir sorun olduğunu mu göstermeye çalışıyor?

  5. Kediniz kızgınlık döneminde mi? İşaretleme olayı (çiş vakalarında özellikle)


hilalnurcl
hilalnurcl

718

Evet canım :) Ama istediği zaman giriyor istemediğinde girmiyor :(
Bugün vet'e götüreceğim bakalım :)


suzan
suzan

2762

ama gölge çoooooook tatlı :)


hilalnurcl
hilalnurcl

718

Yer değişikliği yapalı 1 ay oldu ama kumuna yapıyordu 2 gündür yapmıyor. Kızgınlıkta değil 4 aylık daha, Üstü kapalı değil, günde 2 kere temizleniyor. Başka kedi de yok evde :)


suzan
suzan

2762

:)))))))


hilalnurcl
hilalnurcl

718

teşekkür ederiiiiz :)


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 1287 Görüntüleme
  • 9 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 28585 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR