Tüy Dökülmesi

gzdeylmaz529

1 yaşındaki kısır kedimin tüyleri aşırı derecede fazla dökülüyor. Pro choice kısır tavuklu mama kullanıyordum fakat şu an felicia somonlu mamaya geçtim ama tüylerinde en ufak bir düzelme yok acaba tuy dökülmesini azaltmak için ne yapmalıyım ve yanına takviye olarak malt ya da çiğneme tableti tarzı bir şey mi almalıyım hangi markaları önerirsiniz ?

7 CEVAP

minnoskoss_123

Mama değişikliğinden de dökülüyor tüy. Ama ben açıkçası size N&D mamaya geçiş yapmanızı tavsiye ederim.

gzdeylmaz529

Zaten pro choice mamasısını çok tüy döküyor diye bırakmıştık ve maalesef nd alacak durumum yok daha uygun bir mama öneriniz var mı

minnoskoss_123

Matisse kullanabilirsiniz:)

gzdeylmaz529

Çok çok teşekkürler peki ek olarak vitamin ne önerirsiniz

Dilovasevda

Proplan somonlu ya geçtik azaldı vet bize tavuk kullanmayın dedi.

minnoskoss_123

ProPlan kullanmayın derim. İçeriği rezalet kötü. Ayrıca firma hayvanlar üzerinde deney yapıyor,

Gamzessven

Burada her zaman denildiği gibi uygun fiyatlı en iyi mama seçeneği matissedir. Balıklı daha az döküyor diyorlar denemedim ama seviyorsa balıklıya geçebilirsiniz belki ya da kediler için balık yağları var onlardan kullanılabilir. Gimcat multivitamin alabilirsiniz ek olarak.